Złota Piłka 2017: Oni głosowali na Lewandowskiego

11 miesięcy temu Złota Piłka 2017: Oni głosowali na Lewandowskiego
fot. FotoPyk

„France Football” opublikowało karty głosujących w plebiscycie Złotej Piłki 2017. Wiemy tym samym, od kogo punkty otrzymał Robert Lewandowski.

Gwiazdor Bayernu zajął w tegorocznym plebiscycie dziewiąte miejsce z 45 punktami na koncie. Polaka nieznacznie wyprzedzili N’Golo Kanté oraz Kylian Mbappé (odpowiednio 47 i 48 „oczek”).


Zgodnie z obowiązującym w tym roku regulaminem głosujący dziennikarze musieli wytypować po pięciu piłkarzy. I tak - zawodnik z pierwszego miejsca otrzymywał sześć punktów, z drugiego - cztery, z trzeciego - trzy, z czwartego - dwa i z piątego - jeden.


Jak się okazało, żaden z elektorów nie wskazał „Lewego” na pierwszym miejscu. Na koncie Polaka są za to dwa drugie miejsca (od Andreja Stare z RTV Slovenija i Fatiha Dogana z tureckiego „Sabahu”). Oprócz tego napastnik został sześciokrotnie sklasyfikowany na trzecim miejscu (w tym przez Macieja Iwańskiego z TVP Sport), trzykrotnie na czwartym i trzynastokrotnie na piątym.


Jeśli chodzi o głosy wspomnianego Iwańskiego, obok Lewandowskiego wyróżnił on Cristano Ronaldo, Leo Messiego, Gianluigiego Buffona oraz Neymara.


Przedstawiciele z tych państw głosowali na Lewandowskiego:


Drugie miejsce - Słowenia, Turcja;
Trzecie miejsce - Chile, Honduras, Łotwa, Polska, Serbia, Turks i Caicos;
Czwarte miejsce - Białoruś, Czarnogóra, Kongo;

Piąte miejsce – Armenia, Belize, Iran, Izrael, Komory, Luksemburg, Mołdawia, Niemcy, Republika Zielonego Przylądka, Turmenistan, Vanuatu, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie.ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Złota Piłka Złota Piłka 2017 Polska Niemcy Bayern Monachium Robert Lewandowski Maciej Iwański TVP Sport
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.