OFICJALNIE: Bosz zwolniony. Nowy trener BVB!

2 miesiące temu OFICJALNIE: Bosz zwolniony. Nowy trener BVB!

Peter Bosz już nie jest trenerem Borussii Dortmund. Po porażce 1-2 z Werderem Brema działacze zdecydowali się na jego zwolnienie.

54-letni Bosz pracę w Dortmundzie rozpoczął znakomicie, wygrywając sześć z siedmiu meczów. Potem jednak było zdecydowanie gorzej. W konsekwencji Borussia spadła na siódmą pozycję w tabeli i odpadła z Ligi Mistrzów (wiosną zagra w Lidze Europy).

Nowym trenerem BVB został Peter Stöger, który podpisał krótką umowę - do 30 czerwca 2018 roku. W jego sztabie znaleźli się też Manfred Schmidt i Jörg Heinrich.

51-latek ostatnio pracował w 1. FC Köln, skąd został zwolniony zaledwie tydzień temu po fatalnym początku sezonu, gdy jego drużyna zdobyła dwa punkty w trzynastu meczach. Wcześniej jednak nie brakowało mu sukcesów – przede wszystkim w minionym sezonie zajął piątą lokatę w Bundeslidze, co zagwarantowało udział w Lidze Europy (udział w tych rozgrywkach Kolonia zakończyła na fazie grupowej).

- Dajmy  Stögerowi trochę popracować i poznać zespół. Mamy zamiar zdobyć kilka punktów przed Świętami, potem pomyślimy o celach – powiedział Hans-Joachim Watzke, prezes BVB.


ŹRÓDŁO
BVB
TAGI: Oficjalnie Peter Bosz Holandia Borussia Dortmund Niemcy Trenerzy Peter Stöger
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0069 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.