OFICJALNIE: Wisła Kraków zmienia trenera!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Wisła Kraków zmienia trenera!

Kiko Ramírez został zwolniony ze stanowiska trenera Wisły Kraków. Zastąpić go ma Joan Carrillo.

Wisła Kraków w ostatnich tygodniach ma spore problemy z odnoszeniem zwycięstw. Od 14 października drużyna wygrała tylko dwa spotkania – ze słabą w obecnym sezonie Pogonią Szczecin i beniaminkiem Ekstraklasy, Sandecją Nowy Sącz. W niedzielę zespół Kiko Ramíreza uległ Wiśle Płock (0-1) i zakończyło się to dla szkoleniowca utratą posady.

- Jestem o tyle spokojny, że kwestia mojej przyszłości nie jest zależna ode mnie. Ja myślę o moich piłkarzach i za to mi płacą - i z tego się chce wywiązywać. Wiemy, że praca trenera jest taka, jaka jest i złe wyniki mogą sprawić, że dany trener musi pożegnać się z klubem. Niemniej, dopóki klub mi nie podziękuje będę trenował i motywował chłopaków do lepszej gry. Jeśli się upada, trzeba umieć się podnieść. Za trzy dni jest kolejny mecz (derby z Cracovią - red.) i priorytetem powinno być skupienie się na nim – przyznał Kiko Ramírez po meczu z „Nafciarzami”. Jak się okazało krótko po spotkaniu, drużyna przygotuje się do spotkania bez Hiszpana.

Na Twitterze dobrze zorientowany w realiach LOTTO Ekstraklasy Janekx89 zapowiedział, że następcą Kiko Ramíreza zostanie najprawdopodobniej Joan Carrillo. 49-latek na początku listopada został zwolniony z Hajduka Split, z którym w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w lidze chorwackiej. W przeszłości przez jedenaście spotkań Carrillo prowadził Almeríę (0,55 punktu na mecz) oraz węgierski Videoton (2,41 punktu na mecz).

Jak poinformowała „Biała Gwiazda”: „W dwóch najbliższych spotkaniach zespół poprowadzi duet trenerski Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski. Nazwisko nowego szkoleniowca, który obejmie zespół od 1 stycznia 2018 roku zostanie podane w dniu jutrzejszym”.ŹRÓDŁO
Wisła Kraków
TAGI: Oficjalnie Hiszpania Polska Kiko Ramírez Joao Carrillo Wisła Kraków
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.