Swansea nie składa broni. W planach głośny transfer!

11 miesięcy temu Swansea nie składa broni. W planach głośny transfer!

Ekipa Swansea City nie zamierza poddawać się w walce o utrzymanie w Premier League. W tym celu sztab szkoleniowy walijskiego klubu jest gotów pobić rekord transferowy.

Piłkarzem, który znalazł się na celowniku zespołu prowadzonego przez Paula Clementa, stał się Vincent Aboubakar, grający na co dzień w portugalskim FC Porto. 

"The Telegraph" podaje, iż amerykańscy właściciele Swansea, Steve Kaplan i Jason Levien nie zamierzają popadać w panikę nawet zważywszy na fakt, że ich klub okupuje przedostatnią pozycję w tabeli ligi angielskiej. Mizerna postawa napastników „Łabędzi”, a więc  m.in. Wilfrieda Bony’ego i Jordana Ayew sprawiła, iż duet z Ameryki Północnej jest w stanie zapłacić za pochodzącego z Kamerunu snajpera nawet pięćdziesiąt milionów euro, bowiem taką klauzule ma on zapisaną w obowiązującym kontrakcie z Porto.

Jeśli Aboubakar rzeczywiście zamelduje się w styczniu na Liberty Stadium, stanie się bohaterem największego gotówkowego transferu w historii Swansea. Jak dotąd na szczycie listy najdroższych transferów znajduje się Borja Bastón, który pojawił się w klubie przed rokiem za równowartość około osiemnastu milionów euro.

25-letni Aboubakar w Portugalii występuje od 2014 roku z roczną przerwą na wypożyczenie do tureckiego Beşiktaşu. Reprezentant Kamerunu ze szczególnie dobrej strony pokazał się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w których to skompletował pięć trafień przyczyniając się do faktu, iż Porto awansowało fo finałowej szesnastki rozgrywek.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Vincent Paté Aboubakar Kamerun FC Porto Portugalia Swansea City Walia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.