Działacz o planach Lewandowskiego. „Tacy gracze niech wybierają inną ligę”

11 miesięcy temu Działacz o planach Lewandowskiego. „Tacy gracze niech wybierają inną ligę”
fot. FotoPyk

Dyrektor techniczny FC Dallas, Fernando Clavijo, skomentował doniesienia dotyczące przyszłych przenosin Roberta Lewandowskiego do jednego z klubów MLS.

Całkiem niedawno dojść jednoznacznie na temat przyszłości kapitana reprezentacji Polski wypowiedziała się jego żona, Anna. Jak przyznała 29-latka, odpowiadając na pytanie o to, gdzie może jeszcze zagrać „Lewy”: - Myślę, że trochę czasu spędzimy w Stanach Zjednoczonych. Marzy nam się Los Angeles. Chcielibyśmy tam rozwijać swoje marki. Mamy taką nadzieję, że Robert zakończy swoją karierę właśnie w klubie w Los Angeles. Możemy już mówić swobodnie, że mamy takie marzenie (więcej TUTAJ).


Jak patrzy na plany Lewandowskich Clavijo, który został zapytany o to przez portal Goal.com?


- Nie można dyskutować z tym, ile MLS dały przenosiny Davida Beckhama (w 2007 roku Anglik trafił do Los Angeles Galaxy - red.). On zmienił postrzeganie tej dyscypliny w naszym kraju zarówno poprzez swoją grę, jak i to, co robił poza boiskiem. Nikt inny nie dał piłce w Stanach takiego impulsu jak on. Zawsze będziemy mu za to wdzięczni.

- Teraz kierunek naszych działań jest jednak inny. Liga jest coraz bardziej rozpoznawalna. W ciągu najbliższych lat może stać się jedną z najlepszych na świecie.

- Lewandowski jest jednym z tych niesamowitych piłkarzy, którzy zrobili wielką karierę. Jeśli oni mówią jednak o przejściu na emeryturę, niech wybiorą inną ligę.

- Te rozgrywki nie będą przeznaczone do piłkarskiej emerytury. Przyszłość MLS będzie należała do młodszych graczy. To oczywiste, że znajdą się kluby, które dalej będą kontraktować starszych zawodników, ale takich myślących już wyłącznie o końcu kariery będzie coraz mniej - przyznał Clavijo.ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Polska Stany Zjednoczone Niemcy Bayern Monachium Robert Lewandowski Fernando Clavijo FC Dallas
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.