Arsenal, Chelsea, Liverpool. Emocjonujący wyścig po gwiazdora

11 miesięcy temu Arsenal, Chelsea, Liverpool. Emocjonujący wyścig po gwiazdora

Jak podaje „L'Equipe”, włodarze Arsenalu i Liverpoolu nie zrezygnowali z chęci pozyskania Thomasa Lemara z AS Monaco.

Oba angielskie kluby próbowały pozyskać zawodnika ASM już latem. Zgodnie z doniesieniami francuskich dziennikarzy „The Reds” mieli zaproponować za niego 90 milionów euro. Arsenal - 100. Z różnych powodów do hitowej przeprowadzki 22-letniego piłkarza na Wyspy nie doszło.


We wtorek informowaliśmy już, że coraz poważniej o jego zatrudnieniu myślą działacze Chelsea. „The Blues” są podobno skłonni zaoferować za niego już zimą 80 milionów funtów, co stanowiłoby transferowy rekord kluby ze stolicy Anglii. Zdaniem „L'Equipe” wszystko wskazuje na to, że możemy być świadkami emocjonującej rywalizacji o podpis 22-latka.


Menedżer Arsenalu, Arsène Wenger, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że lada moment może stracić Alexisa Sáncheza, którego umowa jest ważna do 30 czerwca 2018 roku. Jeśli Chilijczyk odejdzie już zimą, Francuz może przyspieszyć działania dotyczące pozyskania Lemara. 22-latek wciąż pozostaje bowiem jego transferowym priorytetem. Plany Wengerowi, oprócz Antonio Conte z Chelsea, cały czas może jednak również opiekun Liverpoolu, Jürgen Klopp. Dodajmy, że dla każdego z tych klubów ściągnięcie Francuza byłoby największym wydatkiem w historii.


Lemar rozegrał w tym sezonie 16 meczów w koszulce AS Monaco. Zdobył w nich bramkę i zaliczył cztery asysty.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Anglia Francja Thomas Lemar AS Monaco Liverpool FC Arsenal FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.