Media: Barcelona rezygnuje z pomocnika!

11 miesięcy temu  Media: Barcelona rezygnuje z pomocnika!

Według najnowszych informacji Barcelona zrezygnowała ze sprowadzenia Leona Goretzki.

W hiszpańskich mediach można przeczytać, że znajdujący się mniej więcej od września na liście życzeń Barcelony Leon Goretzka nie zostanie zakontraktowany przez zespół. Przypomnijmy, że Niemcowi kończy się umowa z Schalke Gelsenkirchen i już od stycznia będzie on dostępny na rynku transferowym za darmo. W przypadku podpisania kontraktu dołączy do nowego zespołu od lipca.

Przez długi czas wydawało się, że to FC Barcelona jest faworytem do sprowadzenia środkowego pomocnika. Obserwatorzy „Dumy Katalonii” często pojawiali się na trybunach podczas spotkań Schalke Gelsenkirchen, ale ostatnio plotki na temat transferu zawodnika ucichły. Według hiszpańskich dziennikarzy klub stracił zainteresowanie zawodnikiem.

O braku transferu 22-latka przesądziły dwie rzeczy. Goretzka otrzymał od Schalke gigantyczną ofertę z pensją na poziomie 12 milionów euro rocznie i Barcelona nie ma zamiaru licytować się z Niemcami, uważając, że zawodnik nie jest wart takich pieniędzy. Drugim powodem są kwestie taktyczne, bo środkowy pomocnik posiada identyczne parametry, jak Sergi Roberto.

W ostatnim czasie „Duma Katalonii” skupiła się na zakontraktowaniu innego środkowego pomocnika – Arthura. Wydaje się, że obecnie to Brazylijczyk jest faworytem do gry na Camp Nou. Goretzka ma do wyboru pozostanie w Schalke, odejście do Bayernu, Juventusu lub kilku drużyn z Premier League.


ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Leon Goretzka Niemcy Hiszpania FC Barcelona Schalke 04 Gelsenkirchen
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.