Czarne chmury nad klubem Polaka. Może wycofać się z ligi!

11 miesięcy temu Czarne chmury nad klubem Polaka. Może wycofać się z ligi!
fot. FotoPyk

Czarne chmury zbierają się nad występującą w lidze rosyjskiej ekipą Amkara Perm.

Opiekun zespołu, Gadży Gadżyjew, wypowiedział się na łamach radia Sport FM na temat postępującej kiepskiej sytuacji finansowej zespołu, która stawia pod znakiem zapytania jego dalszą egzystencję.

- W zeszłym roku Amkar funkcjonował dzięki pieniądzom, które udało nam się uzyskać ze sprzedaży niektórych zawodników. Dzisiaj nie możemy pochwalić się już takimi dochodami, dlatego ciężko przewidzieć, gdzie znajdziemy się w najbliższym czasie – Powiedział 72-letni szkoleniowiec. 

Słowa doświadczonego trenera zostały potwierdzone przez dyrektora generalnego Amkara, Igora Rezwokhina:

- Wszystko, co powiedział Gadżyjew, jest prawdą. Wciąż nie znaleźliśmy sponsora, który pomógłby nam przetrwać nadchodzący rok. Negocjacje trwają, jednak jak dotąd nie udało się ustalić nic konkretnego. Także lokalne władze nie wyrażają chęci dalszego wspomagania drużyny.

Jeśli sytuacja w klubie nie poprawi się w ciągu najbliższych dni, bardzo możliwym scenariuszem będzie wycofanie się ekipy z Permu z trwającego sezonu ligi rosyjskiej.

Po dwudziestu rozegranych kolejkach Amkar zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Piłkarzem drużyny ze Zwiezda Stadium jest były reprezentant Polski, Janusz Gol, a także znany z boisk polskiej Ekstraklasy Pawieł Komołow. W przeszłości barwy klubu z Permu reprezentowali także Jakub Wawrzyniak oraz Damian Zbozień.


ŹRÓDŁO
Championat.com
TAGI: Amkar Perm Rosja Janusz Gol Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.