OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Decyzja Werderu w sprawie trenera

Werder Brema poinformował na oficjalnej stronie internetowej o pozostawieniu Floriana Kohfeldta na stanowisku pierwszego trenera.

Niemiecki szkoleniowiec został pierwszym trenerem Werderu 10 listopada 2017 roku, jednak początkowo miał być jedynie rozwiązaniem tymczasowym, dlatego podpisał z klubem umowę do końca roku. Na celowniku drużyny znajdowały się dużo bardziej uznane nazwiska, takie jak Lucien Favre i Thomas Tuchel. Żaden z nich nie wyraził jednak chęci poprowadzenia czterokrotnego mistrza Niemiec.

Tym samym już trzeci raz z rzędu Werder postanowił powierzyć rolę pierwszego trenera osobie, która wcześniej zajmowała się drugim zespołem. Przed 35-latkiem był to Wiktor Skrypnik i Alexander Nouri. Każdy z nich początkowo odmieniał postawę drużyny, by ostatecznie stracić posadę po serii złych wyników na początku ostatniego sezonu pracy.

Od czasu, gdy Kohfeldt został mianowany pierwszym szkoleniowcem, w grze Werderu można dostrzec znaczny postęp. Od tamtej pory klub wygrał trzy z sześciu spotkań i w jednym zremisował. Warto dodać, że we wcześniejszych jedenastu grach klub ani razu nie sięgnął po komplet punktów i przed zajęciem ostatniej pozycji w tabeli chroniła go jedynie jeszcze gorsza postawa 1.FC Köln.

W tej chwili bremeńczycy mogliby się znajdować już nad strefą spadkową, ale w poprzedniej kolejce dali sobie wydrzeć w doliczonym czasie zwycięstwo nad Mainz. To właśnie zespół z Moguncji znajduje się tuż nad nimi w ligowej tabeli.


ŹRÓDŁO
Werder Brema
TAGI: Oficjalnie Niemcy Werder Brema Trenerzy Florian Kohfeldt
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.