William Carvalho podpisał! Sensacyjny transfer staje się faktem

miesiąc temu William Carvalho podpisał! Sensacyjny transfer staje się faktem
fot. FotoPyk

Kwestią dni wydaje się potwierdzenie odejścia Williama Carvalho ze Sportingu. Portugalskie media informują, że transfer został już w pełni sfinalizowany. Brakuje jedynie komunikatu.

Carvalho został zawodnikiem Betisu. Ostateczną decyzję podjęto w czwartek rano, a na ostatniej prostej piłkarz odrzucił ofertę AS Monaco.

Dla Betisu to ogromna transakcja. Pobity może zostać rekord transferowy - szalony transfer Denílsona z 1998 roku za ponad 30 milionów euro, jedna z przyczyn późniejszej finansowej zapaści Betisu. Sporting za 75% praw sportowych do Carvalho dostanie 17 milionów euro, z bonusami nawet 21 milionów. Za kolejne 20% karty Betis ma zapłacić 10 milionów euro. Łącznie transakcja ze wszystkimi bonusami może więc zbliżyć się do 40 milionów euro.

Umowa Carvalho z Betisem będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. Na jej mocy zarobi 2,5 miliona euro netto rocznie (czyli ponad dwa razy więcej niż dotychczas w Sportingu), ale do tego może dojść 500 tysięcy euro różnych bonusów. Żaden inny piłkarz w tym hiszpańskim klubie tyle nie zarabiał.

O wyborze Betisu, a nie AS Monaco, zdecydować miał jednak przede wszystkim projekt sportowy. Carvalho bardzo pozytywnie patrzy też na współpracę z trenerem Quique Setiénem.

Do prezentacji Carvalho w Sewilli dojdzie w następny wtorek. Wówczas zawodnik wróci z wakacji, na które udał się po odpadnięciu reprezentacji Portugalii z Mistrzostw Świata.

26-letnim defensywnym pomocnikiem w przeszłości interesowały się kluby Premier League, Arsenal i Everton, jednak teraz nie przeszły one do konkretów. Betis z kolei wykazał się dużą determinacją, by błyskawicznie zastąpić Fabiána Ruiza, który odszedł do Napoli.


ŹRÓDŁO
A Bola | Record
TAGI: William Silva de Carvalho Sporting Lizbona Portugalia Real Betis Balompié Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.