Trener ma żal do Bońka. „W czwartek byłem praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski”

miesiąc temu Trener ma żal do Bońka. „W czwartek byłem praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski”
fot. FotoPyk

Nie wszyscy są zadowoleni z zatrudnienia Jerzego Brzęczka.

Gianni De Biasi czuje ogromne rozczarowanie z powodu niepowierzenia mu misji poprowadzenia reprezentacji Polski.

Włoski szkoleniowiec był w ostatnim czasie wymieniany w gronie kandydatów, którzy mogli przejąć kadrę „Biało-Czerwonych” po odejściu Adama Nawałki.

W pewnym momencie wydawało się nawet, że jest murowanym faworytem do objęcia funkcji selekcjonera naszej drużyny narodowej.

Ostatecznie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, postanowił zrezygnować z opcji zagranicznej i zatrudnił na wspomnianym stanowisku Jerzego Brzęczka (więcej - TUTAJ).

Gianni De Biasi dowiedział się o tej informacji z mediów i następnie wyraził swoje niezadowolenie oraz rozczarowanie na antenie „Radio Monte Carlo”, że 62-latek nie zdecydował się dać mu szansy.

- Dwa lata temu byłem bliski pracy w kadrze Włoch, ale ktoś inny mnie wyprzedził. W czwartek byłem praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski i wtedy Zbigniew Boniek wybrał polskiego trenera. Poczułem się tak, jakbym został zwolniony. Byłem rozczarowany. Wolałbym, aby przekazał mi to osobiście, a ja dowiedziałem się o tym z gazet - powiedział doświadczony szkoleniowiec, który w przeszłości odpowiadał za wyniki osiągane przez Torino, Udinese, Deportivo Alavés czy kadrę Albanii, z którą awansował na Euro 2016.

Prezes PZPN-u najprawdopodobniej zniechęcił się do swojego równolatka po prywatnej rozmowie, w której potencjalny kandydat nie wykazał się wystarczająco dobrą wiedzą na temat naszego zespołu narodowego.

- Napisałem do jednego trenera zagranicznego, który mnie trochę inspirował, by ocenił polską reprezentację i napisał, co o niej wie. To nie było to, czego człowiek oczekuje, tylko jakieś informacje z Wikipedii - przyznał Boniek na antenie „TVP Sport”.ŹRÓDŁO
Radio Monte Carlo | TVP Sport
TAGI: Gianni De Biasi Zbigniew Boniek Polska PZPN Trenerzy Włochy Mistrzostwa Europy Euro 2020 Liga Narodów
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.