Wielki transfer Kádára na ostatniej prostej

miesiąc temu Wielki transfer Kádára na ostatniej prostej
fot. Aleksandra Sieczka

Dynamo Kijów otrzymało bardzo kuszącą ofertę za Tamása Kádára.

Były obrońca Lecha Poznań od prawie półtorej roku występuje w barwach Dynama Kijów. W lutym 2017 podpisał z ukraińskim klubem czteroletni kontrakt, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie mu dane go wypełnić, ponieważ Węgra czeka kolejne wyzwanie w jego karierze. Jak informują dziennikarze z ojczyzny zawodnika, wykupić go zamierza Zenit Sankt Petersburg.

„Nemzeti Sport” podaje, że „Zenitowcy” poszukują wzmocnień do linii obrony, a ich uwagę zwrócił właśnie Kádár. Rosjanie obserwowali 28-latka w lidze ukraińskiej oraz Lidze Europy i uznali, że będzie on odpowiednim graczem, który pomoże drużynie w walce o wyższe cele. Transfer nie będzie jednak należał do tanich.

Defensor ma jeszcze długi kontrakt, co daje jego klubowi dużą swobodę w negocjacjach. Ekipa z Sankt Petersburga jest jednak gotowa sięgnąć głęboko do kieszeni. Wartość transakcji może sięgnąć nawet ośmiu milionów euro, a to oznacza, że Ukraińcy sporo zarobią na zawodniku. Przypomnijmy, że Dynamo sprowadzało go z Lecha za kwotę w okolicach 2,5 miliona euro.

Węgierscy dziennikarze kontaktowali się z samym zainteresowanym i pytali go o transfer, lecz Kádár nie chciał udzielić żadnych informacji, twierdząc, że nie może nic powiedzieć na ten temat. Kluby mają być jednak bardzo blisko finalizacji rozmów, a transfer tego lata jest już niemalże pewny.

W poprzednim sezonie Kádár wystąpił w 36 spotkaniach, w tym w dziewięciu w Lidze Europy oraz czterech w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, a następnie Europa League. Zanotował trzy asysty.ŹRÓDŁO
Nemzeti Sport
TAGI: Tamás Kádár FC Zenit Sankt Petersburg Dynamo Kijów Węgry Ukraina Rosja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.