Giganci kuszą Rakiticia

miesiąc temu Giganci kuszą Rakiticia
fot. FotoPyk

Ivan Rakitić otrzymał trzy kuszące propozycje transferu.

Na tegorocznym mundialu pomocnik był kluczową postacią swojej reprezentacji, której udało się nieco zaskoczyć publiczność i awansować do finału turnieju. Podobnie w Barcelonie Chorwat cieszy się odgrywaniem jednej z głównych ról w środku pola, ale według „Mundo Deportivo” zawodnik jest kuszony przez możliwością przeprowadzki.

Kataloński dziennik twierdzi, że Rakitić otrzymał trzy oferty - z Francji oraz z Niemiec. Jeszcze w zeszłym tygodniu swoje propozycje zawodnikowi mieli przedstawić działacze Paris Saint-Germain oraz AS Monaco, a teraz do rywalizacji o gracza dołącza Bayern Monachium. Szczegóły propozycji nie zostały ujawnione, lecz mają być one na tyle wysokie, że „trudno im odmówić”.

Zwolennikiem sprowadzenia 30-latka na Allianz Arena jest trener Niko Kovač. Szkoleniowiec bardzo dobrze zna swojego rodaka i wierzy, że ten mógłby okazać się znaczącym wzmocnieniem jego zespołu. Odpowiedź Rakiticia oraz Barcelony nie jest znana, ale patrząc na inne pogłoski transferowe, w temacie może być coś na rzeczy.

Bayern liczy się z możliwością sprzedaży Thiago Alcántary, który otrzymał już nawet zgodę na transfer. Zainteresowanie jego usługami wykazuje Barcelona, ale także Real Madryt. W takim wypadku Katalończycy mogliby zaoferować Rakiticia jako część wymiany, dzięki czemu uprzedziliby odwiecznego rywala w walce o swojego wychowanka. Tymczasem mistrzowie Niemiec zapewniliby sobie od razu następcę Hiszpana.

Warto też dodać, że Barcelona prowadzi rozmowy z paryżanami, a temat jest także pomocnik - Adrien Rabiot.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Ivan Rakitić FC Barcelona Bayern Monachium Paris Saint-Germain FC AS Monaco Chorwacja Francja Niemcy Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.