Allegri wściekły na skandaliczne zachowanie Douglasa Costy. Podwójna kara!

miesiąc temu Allegri wściekły na skandaliczne zachowanie Douglasa Costy. Podwójna kara!

Douglas Costa podpadł trenerowi Massimiliano Allegriemu swoim zachowaniem.

Juventus kontynuuje swoją serię zwycięstw, a po meczu z Sassuolo kibice mogą być również zadowoleni z przełamania strzeleckiego Cristiano Ronaldo, lecz cieniem na spotkaniu rzucił się incydent z Douglasem Costą w roli głównej. Brazylijczykowi puściły nerwy w końcówce meczu i dwukrotnie zachował się skandalicznie.

W sytuacji, w której „Neroverdi” zdobyli bramkę kontaktową, skrzydłowy starł się z Federico Di Francesco i zirytowany uderzył go łokciem w głowę. Już za to zagranie mógł ujrzeć czerwoną kartkę, ale sędzia był pobłażliwy, nie przerwał gry i po akcji upomniał zawodnika. Niedługo później Costa dał jednak ponownie o sobie znać. Po krótkiej dyskusji z Di Francesco splunął mu w twarz, za co arbiter dał mu od razu czerwoną kartkę.

Decyzja w sprawie zawieszenia zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni. Według włoskich mediów najniższym wymiarem kary będą trzy mecze zawieszenia, ale absencja może potrwać jeszcze dłużej. Ponadto „Tuttosport” przypuszcza, że gracza może czekać grzywna w wysokości 100 tysięcy euro. Na tym jednak może się nie zakończyć, ponieważ swoją karę zamierza wymierzyć także Juventus.

- Jego zachowanie było nie do zaakceptowania, wyrządził w ten sposób szkodę całej drużynie. W tamtym momencie trzeba było kontrolować piłkę, to nie był czas na dryblingi i bezmyślne zagrania. Zareagował na nieodgwizdany faul, ale to było poniżej krytyki. Klub wyciągnie wobec niego konsekwencje, ponieważ nie możemy akceptować takich zachowań - grzmiał po meczu Allegri w wywiadzie dla „RAI Sport”.

„Stara Dama” pilnuje, by piłkarze stosowali się do wewnętrznego protokołu zachowań, co pokazywała już w przeszłości. Wspomnieć można choćby słynną sytuację z Leonardo Bonuccim, który po kłótni z Allegrim w trakcie meczu został wysłany na trybuny w ważnym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Porto. ŹRÓDŁO
RAI Sport | Tuttosport
TAGI: Douglas Costa de Souza Massimiliano Allegri Trenerzy Juventus FC Brazylia Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.