Legia poznała rywala w UEFA Youth League

3 lata temu Legia poznała rywala w UEFA Youth League
fot. Wikipedia

Liteks Łowecz będzie rywalem Legii Warszawa w pierwszej rundzie UEFA Youth League.

Zwycięzcy poprzednich rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów (w dwumeczu pokonali Lecha Poznań 6:2) są pierwszą polską drużyną, która zagra w młodzieżowej Lidze Mistrzów. W UYL biorą udział 64 drużyny - połowa z nich to ekipy młodzieżowe tych klubów, które uzyskały awans do Ligi Mistrzów, druga zaś (w tym Legia) to triumfatorzy krajowych rozgrywek z 32 federacji, które są najwyżej sklasyfikowane w rankingu UEFA.

Zmagania o tytuł najlepszej drużyny młodzieżowej na kontynencie są prowadzone w kategorii U-19. Regulacje federacji jasno określają, że uprawniony do gry jest każdy gracz urodzony dokładnie 1 stycznia 1997 roku lub później. Ponadto, w sezonie zawodnik może grać tylko w jednym zespole występującym w tych rozgrywkach. Klub wyjątkowo może włączyć do 40-osobowej kadry trzech piłkarzy z rocznika 1996. 

Rozgrywki młodzieżowej Ligi Mistrzów dzielą się na dwa etapy. 32 drużyny, które awansowały do Ligi Mistrzów, biorą udział w fazie grupowej. Zwycięzcy każdej z ośmiu grup awansują do kolejnego etapu, a drużyny, które zajęły drugie miejsce dostają się do play-offów.

Legia, jako zwycięzca krajowych rozgrywek młodzieżowych, rozpocznie swój udział w UYL od dwumeczu z Liteksem Łowecz. Jeżeli uda jej się wygraćz Bułgarami, w następnej fazie zmierzy się ze zwycięzcą pary FC Saburtalo -  FC Midtjylland. Po ewentualnej wygranej w tym pojedynku "Wojskowi" wezmą udział w play-offach. Od tego momentu rozgrywa się tylko jedno spotkanie.

Podopieczni Piotra Kobiereckiego i Mateusza Kamudy swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, 29 lub 30 września. Rewanż odbędzie się 20 lub 21 października w Warszawie.ŹRÓDŁO
Akademia Legii
TAGI: Legia Warszawa UEFA Youth League Polska PFC Litex Lovech Bułgaria
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.