Lechia uniknęła straty punktów, wreszcie płacąc za Paixão

2 lata temu Lechia uniknęła straty punktów, wreszcie płacąc za Paixão
fot. Aleksandra Sieczka

Lechia Gdańsk po ośmiu miesiącach oczekiwań wreszcie przelała na konto Śląska Wrocław pieniądze za transfer Flávio Paixão.

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, włodarze „Biało-Zielonych” do końca listopada musieli uregulować dług wobec ekipy z województwa dolnośląskiego za sprowadzenie portugalskiego skrzydłowego. W innym przypadku nad finansami zespołu Ekstraklasy pochyliłaby się Komisja ds. Licencji Klubowych. Wówczas w dokumentach znalazłaby nieścisłości związane z transferem Flávio Paixão i musiałaby ukarać drużynę minusowymi punktami.

Ekipa z północy Polski nie miałaby w tej sprawie żadnych kłopotów, gdyby do marca uregulowała wszystkie formalności. Niestety Lechia ociągała się z wykonaniem przelewu, a potem proponowała rozłożenie płatności na raty. Na takie warunki nie chciał przystać Śląsk i złożył skargę na zespół z Gdańska do Piłkarskiego Sądu Polubownego, który w sierpniu wydał orzeczenie korzystne dla wrocławian.

– Lechia musi bezzwłocznie zapłacić Śląskowi całą kwotę, czyli razem z VAT 307 tys. 500 złotych plus odsetki naliczone od 1 kwietnia. Im klub zrobi to szybciej, tym dla niego lepiej, bo oczywiście łączne odsetki będą niższe – powiedział prof. Andrzej Wach, przewodniczący składu orzekającego PSP.

– Pieniądze już poszły. Wysłanie przelewu ostatecznie kończy sprawę rozliczenia transferu Flávio Paixão do naszego klubu – poinformował Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy drużyny z Gdańska.

Gdyby Lechia nie uregulowała rachunku za sprowadzenie Portugalczyka w wyznaczonym terminie, to już po raz drugi zostałaby ukarana stratą punktów. Przypominamy, że w poprzednim sezonie „Biało-Zieloni” zostali ukarani odjęciem jednego „oczka” za zaległości finansowe wobec piłkarzy.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Lechia Gdańsk Flávio Emanuel Lopes Paixão Polska Portugalia Śląsk Wrocław
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0196 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.