Duży talent Manchesteru City może przenieść się do Bundesligi

2 lata temu Duży talent Manchesteru City może przenieść się do Bundesligi

Turecki napastnik Enes Ünal znajduje się w orbicie zainteresowań Bayernu Monachium i Borussii Dortmund.

Utalentowany piłkarz przebywa obecnie na wypożyczeniu w Twente Enschede, ale może już nie wrócić z powrotem do Manchesteru City z powodu swojego obywatelstwa. Zawodnik do gry w Anglii jako piłkarz spoza Unii Europejskiej potrzebuje pozwolenia na pracę, które może uzyskać, jeśli wystąpi w siedemdziesięciu procentach spotkań swojej pierwszej reprezentacji w ciągu ostatnich dwóch lat. Dziewiętnastolatek, co prawda zadebiutował w kadrze już w marcu 2015 roku, ale do tej pory ma w niej rozegrane jedynie pięć spotkań.

Jego trudną sytuację chcą wykorzystać działacze Bayernu Monachium, Borussii Dortmund i Lazio, których uwagę zwrócił na siebie występami w Eredivisie, gdzie mimo młodego wieku ma w obecnym sezonie siedemnaście trafień i cztery asysty.

Ünal już jako junior uchodził za przyszłą gwiazdę futbolu, wówczas przeniósł się do Bursasporu, gdzie w drużynach juniorskich strzelał jak na zawołanie i skończył z bilansem 181 bramek w 108 meczach. Jego świetne występy w klubie zaowocowały powołaniami do młodzieżowych reprezentacji, ale tam tylko potwierdził swoje umiejętności i strzelił 43 gole w 51 występach.

W sierpniu 2013 roku zadebiutował w lidze tureckiej i potrzebował zaledwie trzech minut na zdobycie pierwszego trafienia, co uczyniło go najmłodszym strzelcem bramki w historii Süper Lig. Enes Ünal miał wtedy 16 lat i 107 dni, a tym golem dał Bursasporowi remis w meczu z Galatasaray.


ŹRÓDŁO
Gazzetta dello Sport
TAGI: Enes Ünal Manchester City FC Anglia Bayern Monachium Borussia Dortmund Niemcy Turcja SS Lazio Włochy FC Twente
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.