Mendy to nie koniec. Manchester City po Bertranda!

2 lata temu Mendy to nie koniec. Manchester City po Bertranda!

Jak podaje brytyjski dziennikarz, Graeme Bailey, Manchester City nie zakończył jeszcze działań na rynku transferowym w tym okienku.

W poniedziałek „The Citizens” potwierdzili kolejny już hitowy transfer. Tym razem szeregi drużyny Pepa Guardioli wzmocnił Benjamin Mendy, który przeniósł się na Etihad za 57,5 miliona euro. Francuz stał się tym samym najdroższym obrońcą w historii piłki. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie koniec wzmocnień linii defensywy City. 


Zgodnie z doniesieniami powyższego źródła, po zakontraktowaniu Mendy'ego włodarze klubu z niebieskiej części Manchesteru chcą pozyskać jeszcze jednego lewego obrońcę i prawdopodobnie będzie nim Ryan Bertrand z Southampton. „The Citizens” są skłonni zapłacić za niego do 30 milionów funtów. „Święci” oczekują kwoty bliższej 40 milionów, ale nie można wykluczyć, że strony w końcu dojdą do porozumienia.


Bertrand przez długi czas był zawodnikiem Chelsea, która z reguły wypożyczała go do innych zespołów. Do Southampton definitywnie przeniósł się w 2015 roku, wcześniej występując tam na zasadzie wypożyczenia. W sumie rozegrał już w koszulce „Świętych” 107 oficjalnych spotkań. Jego bilans z ostatniego sezonu Premier League to 28 meczów, dwa gole i pięć asyst.


„The Citizens” wcześniej zadbali już o wzmocnienie drugiej strony defensywy, sprowadzając Danilo oraz Kyle'a Walkera. Oprócz nich Guardiola pozyskał też Bernardo Silvę, Edersona oraz Douglasa Luiza.  ŹRÓDŁO
Graeme Bailey I Twitter I Thegamblingtimes.com
TAGI: Southampton FC Anglia Manchester City FC Ryan Bertrand
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.