Rekordowy transfer Brighton. Gwiazda ligi!

rok temu Rekordowy transfer Brighton. Gwiazda ligi!

Izquierdo zostanie nowym zawodnikiem Brighton & Hove Albion.

Beniaminek Premier League robi wszystko, by nadchodząca kampania była udana i nie szczędzi grosza na kolejne wzmocnienia. Rekord transferowy klubu był już pobity za sprawą sprowadzenia najpierw Mathew Ryana, a następnie Davy'ego Pröppera, a teraz szykuje się kolejny. Według najnowszych doniesień belgijskiego „Het Belang van Limburg”, o krok od transferu jest skrzydłowy Club Brugge, José Izquierdo.

Strony osiągnęły porozumienie wczoraj wieczorem i już nic nie powinno stanąć na drodze ku finalizacji transakcji. Kolumbijczyk podpisze kontrakt z nową drużyną zaraz po przejściu niezbędnych testów medycznych, które mają się odbyć jeszcze dzisiaj. Piłkarz musi również poczekać, aż otrzyma pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

Transfer będzie kosztować 13,5 miliona funtów, a do tej kwoty dojdą również bonusy, które zwiększą tę kwotę do 16 milionów. Oznacza to, że będzie to kolejny rekord Brighton (wcześniej Pröpper kosztował 15 milionów euro, czyli również około 13,5 miliona funtów). Informacje te potwierdzają również inne źródła, w tym między innymi „Sky Sports”, „RTBF” czy „Le Soir”.

Izquierdo przymierzano do opuszczenia Belgii już od dłuższego czasu. Zawodnik był jedną z największych gwiazd ligi i jeszcze niedawno interesowały się nim takie kluby jak Sevilla czy Hamburger SV. Ostatecznie 25-latek spróbuje swoich sił w Premier League. W ostatnim sezonie rozegrał 34 spotkania, w których zdobył 16 goli i zaliczył trzy asysty.ŹRÓDŁO
Het Belang van Limburg
TAGI: José Heriberto Izquierdo Mena Brighton & Hove Albion FC Club Brugge Kolumbia Belgia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.