Hamšík o odejściu z Napoli

rok temu Hamšík o odejściu z Napoli
fot. Wikipedia

Marek Hamšík opowiedział w wywiadzie dla „Kickera” o ofertach, jakie otrzymywał w przeszłości.

Słowacki pomocnik trafił do SSC Napoli w 2007 roku i przez wszystkie lata pobytu w tym klubie, stał się jego legendą. Ofensywny pomocnik pozostaje wierny włoskiej drużynie, pomimo wielu propozycji ze znacznie bardziej renomowanych drużyn. Zawodnik przyznał, że mógł trafić do Milanu i Juventusu.

- Nie czułem się wówczas na to gotowy. Nie chciałem opuszczać Neapolu. Cieszę się z życia w tym mieście, zarówno jako piłkarz, jak i prywatnie.
Przed rokiem wielokrotnie powtarzano, że Słowak może przeprowadzić się do Monachium. Były piłkarz Brescii potwierdził wówczas, że zainteresowanie faktycznie istniało, ale nic z tego nie wyszło. 

- Trudno powiedzieć, jaka byłaby moja decyzja, gdybym rzeczywiście otrzymał ofertę z Manchesteru United, Barcelony czy Bayernu. Prawdopodobnie stanąłbym przed najtrudniejszym wyborem w mojej karierze.

- Wszyscy chcą grać w tych zespołach, ale nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Taki temat nigdy nie istniał. Myślę, że Napoli jest aktualnie jednym z dziesięciu najlepszych zespołów Europy pod względem gry i wyników.

- Gdyby coś się pojawiło za rok? Musimy poczekać i zobaczyć, jaka będzie sytuacja. Teraz koncentruję się jedynie na Neapolu.

30-letni pomocnik jest niezwykle groźny w ofensywie i w zeszłym sezonie miał udział przy 29 trafieniach Napoli (bramki i asysty). Słowak (114 trafień) może niebawem wyprzedzić najlepszego strzelca w historii klubu, Diego Maradonę, który ma 115 bramek.

- Mam nadzieję, że to się stanie, ale Diego Maradona jest w Neapolu bogiem. Byłoby wspaniale zobaczyć swoje nazwisko przed nim. To wszystko może się stać, ale nigdy nie będę się z nim porównywał – powiedział 30-latek.


ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Włochy SSC Napoli Marek Hamšík Słowacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.