„Wszyscy stójcie nieruchomo”, czyli Sidwell o metodach Magatha

rok temu „Wszyscy stójcie nieruchomo”, czyli Sidwell o metodach Magatha
fot. Fulham FC

Steve Sidwell zdecydował się na opowiedzenie jednej z historii z czasów, gdy Felix Magath prowadził Fulham.

Trwał właśnie sezon 2013/14, gdy zagrożone spadkiem z Premier League Fulham zdecydowało się na zatrudnienie Feliksa Magatha. Niemiecki szkoleniowiec znany ze swoich niekonwencjonalnych metod zarządzania zespołem i morderczych treningów, miał odpowiadać za utrzymanie londyńczyków.


- Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, niestety nie pamiętam, kto był wówczas przecwinikiem. Po wyjściu z autobusu Magath powiedział, że mamy stawić się o ósmej rano na treningu. Normalnie dostawaliśmy po meczu dzień odpoczynku, ale tym razem mieliśmy trenować.

- Wszyscy przyjechali, opuściliśmy szatnię, ale na boisku nie było żadnych piłek, więc zastnawialiśmy się dlaczego. Wtedy powiedział: „W porządku, odtwórzcie wczorajszą formację, możecie to zrobić?”. Ustawiliśmy się, bramkarz, czterech obrońców, czterech pomocników i dwóch napastników i… czekaliśmy.

- Oznajmił: „Nie chcieliście biegać wczoraj, więc nie będziemy też biegać dzisiaj”.  Gwizdnął i dodał: „Wszyscy stójcie nieruchomo”. Musieliśmy to robić. To był bardzo zimny dzień, kilku chłopaków miało rękawiczki. Jakieś liście przelatywały przez boisko, nie mogliśmy z nikim złapać kontaktu wzrokowego, mogliśmy jedynie stać. Myślę, że trwało to około 40 minut – powiedział Sidwell.


ŹRÓDŁO
BBC Radio 5
TAGI: Felix Magath Anglia Nemcy Fulham FC Steve Sidwell
Zobacz również
Pierwsza zimowa oferta za Pogbę
12 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.