Spektakularny koniec kariery sędziego. 2,7 promila alkoholu we krwi w trakcie meczu

rok temu
Spektakularny koniec kariery sędziego. 2,7 promila alkoholu we krwi w trakcie meczu
fot. FotoPyk

Do niecodziennego zdarzenia doszło w trakcie niedzielnego spotkania Ligi Dolnośląskiej Młodzików pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Lubin.

Arbiter Henryk G. w zasadzie od początku meczu derbowego zachowywał się dość dziwnie. - Sędziował fatalnie. Popełniał błąd za błędem, podejmował kuriozalne decyzje. Nawet sztab Zagłębia był zszokowany, że uznał im pierwszego gola. Chłopcy zgłosili mi, że od arbitra czuć zapach alkoholu. W przerwie razem z trenerem Zagłębie poszliśmy porozmawiać z nim do szatni. Kontakt był jednak, delikatnie mówiąc, bardzo utrudniony - cytuje słowa trenera młodzików Miedzi, Mateusza Wietrzaka, portal Sport.lca.pl.

Po tej interwencji arbiter został przewieziony przez policję do izby wytrzeźwień. Badanie krwi potwierdziło, że był on kompletnie pijany.


- Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został ukarany mandatem karnym - poinformowała mł. asp. Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy legnickiej policji.


Arbitrowi nie została jeszcze odebrana licencja sędziowska, ale zgodnie ze słowami prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzeja Padewskiego, lada moment stanie się to faktem. Jak przyznał działacz, dla takich ludzi nie ma miejsca w sporcie.

Warto dodać, że G. to jeden z najbardziej doświadczonych arbitrów w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Legnicy. W trakcie kariery sędziował on w ponad 1500 meczach ligowych.


Jeśli chodzi o samo spotkanie młodzików Miedzi z Zagłębiem, sędziowane w drugiej połowie przez trenerów, zakończyło się wynikiem 4:0 dla lubinian.   ŹRÓDŁO
Sport.lca.pl
TAGI: Polska Sędziowie Sędziowanie Miedź Legnica Zagłębie Lubin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.