Jeden z głównych celów United z letnią klauzulą?!

rok temu Jeden z głównych celów United z letnią klauzulą?!

Ivan Perišić wciąż może liczyć na duże zainteresowanie ze strony Manchesteru United.

Menedżer José Mourinho jest wielkim fanem umiejętności Chorwata i zabiegał o niego przez kilka miesięcy. Skrzydłowy był priorytetem transferowym „Czerwonych Diabłów”, ale Inter ani myślał rozstawać się ze swoją gwiazdą i stawiał zaporową cenę. Ostatecznie klub z Old Trafford złożył broń, ale wygląda na to, że nie na długo, bowiem już teraz planuje powrót do negocjacji.

Niedługo po podpisaniu nowego kontraktu, Piero Ausilio, dyrektor sportowy „Beneamaty”, zapewniał, że w umowie nie ma klauzuli wykupu. „La Gazzetta dello Sport” jest jednak przekonana, iż zapis o możliwości odejścia piłkarza istnieje, ale na ten moment jeszcze nie obowiązuje. Ma on wejść w życie dopiero latem przyszłego roku, a kwota, którą będzie trzeba zapłacić, wynosi 60 milionów euro.

Takie rozwiązanie miało zagwarantować Interowi pewność, że Perišić przynajmniej dokończy obecny sezon w Mediolanie. Co stanie się dalej - to już zależy w głównej mierze od United i ewentualnie innych zainteresowanych klubów. Anglicy są w stanie aktywować klauzulę, by spełnić życzenie Mourinho. Problemem wydaje się być jednak fakt, iż w lutym przyszłego roku zawodnik obchodzi 29. urodziny, zatem nie wiadomo, czy United zdecyduje się wydać tak duże pieniądze.

Tymczasem były gracz Wolfsburga wciąż pokazuje, że potrafi stanowić o sile zespołu. Dotychczas wystąpił on w siedmiu spotkaniach Interu i dopisał do swojego nazwiska po trzy bramki oraz asysty.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Ivan Perišić Manchester United FC Inter Mediolan Chorwacja Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.