Marca: Lista życzeń Barcelony

rok temu Marca: Lista życzeń Barcelony

W hiszpańskiej prasie pojawiła się lista życzeń Barcelony, która może zostać zrealizowana w dwóch najbliższych oknach transferowych.

Po nieudanym letnim oknie transferowym w wykonaniu Barcelony, działacze drużyny z „Dumy Katalonii” chcą szybko odbudować utracone zaufanie. Celem numer jeden na liście życzeń pozostaje Philippe Coutinho, o którego długo walczono już w lipcu i sierpniu, ale wówczas Liverpool FC odrzucał każdą propozycję Hiszpanów.

Brazylijczyk wysłał wówczas do władz Liverpoolu oficjalną prośbę o zezwolenie mu na odejście, czyli „transfer request”, ale nawet to nie przyniosło oczekiwanego przez niego rezultatu. Ofensywny pomocnik pozostał w Anglii, ale jak informowało przed kilkoma dniami „Mundo Deportivo”, zawarł z „The Reds” porozumienie, według którego będzie mógł w najbliższym czasie odejść do Katalonii.

Kolejnym z ruchów transferowych, jakich będzie chciała dokonać Barcelona jest pozbycie się Ardy Turana. Turek został po przyjściu nowego trenera, Ernesto Valverde, poinformowany, że nie ma dla niego miejsca w zespole i może sobie poszukać nowej drużyny. Zawodnik otrzymał ofertę z Galatasaray, ale wolał pozostać w Barcelonie, gdzie jest związany kontraktem do końca czerwca 2020 roku.

Przesądzone jest, że na Camp Nou przeniesie się kolumbijski środkowy obrońca, Yerry Mina. W kwestii transferu zawodnika Palmeiras wszystko zostało już ustalone, poza datą jego sprowadzenia do Hiszpanii. Barcelona postara się również o nowego środkowego pomocnika, a wśród kandydatów wymienia się Marco Verrattiego (PSG), Jean Michaela Serriego (Nicea) i Leona Goretzkę (Schalke).


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: FC Barcelona Hiszpania Philippe Coutinho Coreira Anglia Brazylia Liverpool FC Marco Verratti Włochy Francja Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.