Media: Barcelona musi uważać. Trzy kluby z Premier League zainteresowane jej zawodnikiem

rok temu Media: Barcelona musi uważać. Trzy kluby z Premier League zainteresowane jej zawodnikiem
fot. Wikipedia

Jak podaje „Daily Mirror”, trzy kluby z Premier League biorą pod uwagę sprowadzenie Abela Ruiza z Barcelony.

O piłkarskim potencjale 17-letniego napastnika spekuluje się od dłuższego czasu. Świetnie radzący sobie zarówno na środku ataku, jak i obu skrzydłach zawodnik, szkoli się w Barcelonie od 2012 roku, kiedy to przeniósł się do Katalonii z Valencii. Jeśli chodzi o trwający sezon, zanotował on cztery spotkania w drugim zespole wicemistrza Hiszpanii (bramka) oraz dwa mecze w UEFA Youth League.


Klubów chętnych do pozyskania Ruiza nie brakuje. Całkiem niedawno pojawiły się informacje, że jego sprowadzenie bierze pod uwagę Juventus. Teraz dziennikarze z Wysp sugerują, że Hiszpana chcą u siebie zespoły z Premier League - Arsenal, Chelsea oraz Manchester City.


Jak czytamy, Ruiz nie chce na siłę odchodzić z Barcelony, ale zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnym momencie może mieć problemy z otrzymywaniem szans w pierwszym zespole wicemistrza Hiszpanii. Angielskie kluby i nie tylko one mogą z kolei wykorzystać fakt, że jego umowa z „Dumą Katalonii” jest ważna do 30 czerwca 2019 roku. Dodajmy, że przedstawiciele Barcelony pracowali nad jej przedłużeniem, ale póki co, do tego nie doszło.


Nie tak dawno Ruiz sięgnął z reprezentacją Hiszpanii po Mistrzostwo Europy do lat 17. Obecnie przebywa z nią z kolei na Mistrzostwach Świata U-17. We wtorek Hiszpanie zagrają w 1/8 finału z Francuzami.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Chelsea FC Arsenal FC Manchester City FC FC Barcelona Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.