Gdyby nie to, Naby Keïta nie trafiłby do Liverpoolu

rok temu Gdyby nie to, Naby Keïta nie trafiłby do Liverpoolu

Dyrektor generalny RB Lipsk, Oliver Mintzlaff, powiedział, że nigdy nie sprzedałby Naby'ego Keïty, gdyby w kontrakcie nie została umieszczona klauzula odejścia.

W ostatnim oknie transferowym jedną z ciekawszych historii transferowych była ta dotycząca gwinejskiego pomocnika. Keïta był w poprzednim sezonie jednym z najlepszych zawodników ówczesnego beniaminka Bundesligi, RB Lipsk, prowadząc drużynę do pierwszego wicemistrzostwa kraju w historii.

Już w lecie pojawił się zespół bardzo zainteresowany wykupieniem 22-latka z Niemiec, chodziło o Liverpool. W mediach codziennie pojawiały się doniesienia o kolejnych ofertach, negocjacjach, ale finalizacja była wciąż daleko, bo RB Lipsk postanowiło odrzucać wszystkie oferty.

Niemiecki klub szykował się wówczas do pierwszego podejścia do Ligi Mistrzów, dlatego chciał to zrobić w najsilniejszym personalnie zestawieniu. Bez względu na wysokość ofert, żadna nie przekonywała działaczy, bo wicemistrzowie Niemiec są sponsorowani przez koncern Red Bulla i nie mogą narzekać na problemy z pieniędzmi.

Działacze zgodzili się na sprzedaż Gwinejczyka dopiero w ostatnich dniach ostatniego okna transferowego. 22-latek pozostał jednak na kolejny rok w RB Lipsk i do Liverpoolu przeprowadzi się dopiero na początku lipca przyszłego roku. Niemcy nie mieli wyboru, bowiem w kontrakcie Keïty została wpisana klauzula odejścia w wysokości 55 milionów euro, która zostałaby aktywowana w lecie przyszłego roku. „The Reds” postanowili zaproponować Lipskowi 70 milionów euro, by przekonać go do sfinalizowania przyszłorocznego transferu kilkanaście miesięcy wcześniej, co zostało zaakceptowane przez wicemistrzów Niemiec. 

- Nigdy nie oddalibyśmy Naby'ego Keïty do innej drużyny, jeśli nie chodziłoby o jego klauzulę odejścia. Gdy porozumieliśmy się w sprawie tej klauzuli, nie przewidzieliśmy, że zaledwie po kilku miesiącach pojawi się zespół, będący w stanie za niego zapłacić znacznie więcej – mówi Mintzlaff.


ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Naby Leye Keïta Niemcy Anglia Gwinea RB Lipsk Liverpool FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.