Ultrasi Lazio apelują do... samych siebie. „Dzisiaj bez rasizmu”

rok temu Ultrasi Lazio apelują do... samych siebie. „Dzisiaj bez rasizmu”
fot. Wikipedia

Ultrasi Lazio wystosowali specjalne oświadczenie, w którym apelują do kibiców udających się do Nicei, by ci nie zachowywali się w sposób rasistowski.

Rasizm na włoskich stadionach jest dość powszechny i problem ten dotyczy w szczególności fanów „Aquile”. Prezentują oni rasistowskie poglądy, co nieraz dawało się we znaki czarnoskórym piłkarzom klubów, którym akurat przyszło grać na Stadio Olimpico. Zarówno włoska federacja, jak i UEFA starają się zwalczyć ten proceder i wygląda na to, że kibice Lazio zrozumieli nieprzyjemne konsekwencje wynikające z ich zachowania.

„Biancocelesti” stoczą dwa najbliższe spotkania w Serie A przy pustych trybunach ze względu na rasistowskie zachowania w meczu z Sassuolo. Kibice nie mogli również obejrzeć z trybun meczu Ligi Europy przeciwko Zulte-Waregem, również z powodu rasistowskich zachowań. Z racji, iż dziś Lazio zmierzy się z Nice, w której to drużynie występuje wielu czarnoskórych graczy, a w sektorze gości na Allianz Riviera zasiądzie rekordowe dla rzymian 1700 kibiców, ultrasi postanowili profilaktycznie przestrzec wybierających się na mecz, by ci nie wydawali małpich okrzyków w kierunku czarnoskórych zawodników, jak to mają w zwyczaju.

„Ostrzeżenie dla wszystkich kibiców „Biancocelestich”, czy to ultrasów, czy też nie, którzy wybierają się do Nicei. W celu uniknięcia dotkliwych kar, które mogą zostać nałożone na naszą drużynę przez komisję dyscyplinarną UEFA, które zakładają nawet wykluczenie klubu z rozgrywek, Curva Nord nie będzie stosowała jakichkolwiek okrzyków, które mogłyby zostać zinterpretowane jako gesty o zabarwieniu rasistowskim” - czytamy w oświadczeniu.

„Jesteśmy pierwszą grupą, która wprowadziła tę modę na włoskie stadiony, ale teraz dla dobra zespołu w Europie musimy unikać wszystkiego, co mogłoby być pretekstem do wyrzucenia drużyny z rozgrywek. Przypominamy tym starszym i tym młodszym, że bycia ultrasem nie definiują tego typu zachowania, a demonstrowanie przywiązania do drużyny na ulicy, na boisku, trzymanie się razem i, jeśli zajdzie taka potrzeba, stawianie czoła wrogiej grupie.”

„To nie jest apel ze strony Lazio czy UEFA, ale tych, którzy żyją Lazio tak jak my.”ŹRÓDŁO
Curva Nord
TAGI: SS Lazio OGC Nice Liga Europy UEFA Kibice Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.