Scholes: Chciałem zostać ich menedżerem

rok temu Scholes: Chciałem zostać ich menedżerem

Paul Scholes wyznał, że bardzo liczył, iż uda mu się zdobyć posadę menedżera Oldham Athletic.

Pod koniec września „Latics” pożegnali się Johnem Sheridanem, który wcześniej opiekował się drużyną. Od tamtej pory działacze Athletic dawali sobie czas na podjęcie właściwej decyzji i zatrudnienie odpowiedniego następcy, a wśród kandydatów wymieniany był między innymi Clarence Seedorf. W zeszłym tygodniu z kolei na rozmowę kwalifikacyjną zaproszona została legenda Manchesteru United - Paul Scholes.

Były pomocnik od dziecka był fanem ekipy z Boundary Park, więc media od początku głosiły, że jest on bardzo zainteresowany posadą. Klub ostatecznie zdecydował się zatrzymać Richie'ego Wellensa, który dobrze sobie poradził tymczasowo zastępując Sheridana. Scholes przyznaje otwarcie, że liczył na to, że zostanie zatrudniony.

- Wątpię, by był to jakiś sekret. Chciałem dostać tę pracę. Byłem tym bardzo zainteresowany - stwierdził 42-latek w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Odbyłem ciekawe konwersacje z ich dyrektorem wykonawczym Markiem [Moisleyem], właścicielem Simonem [Corneyem], myślę, że rozmowy przebiegły dobrze. To oczywiste, że porozmawiali także z kilkoma innymi osobami.

- To była posada, której chciałem, byłem nią zainteresowany, ale nie mogli zignorować tego, co w ciągu pięciu meczów osiągnął Ric. Wygrał cztery spotkania. Czy trafię tam w przyszłości? Może pewnego dnia tak się stanie. Miałem nadzieję, że wydarzy się to już teraz. Przeszedłem kursy trenerskie, po co miałby to robić, gdyby nie chciał wracać do futbolu. To coś, co chciałbym robić w przyszłości.

Scholes miał już okazję współpracować z Oldham, kiedy wyrabiał sobie licencję trenerską UEFA A. Wychowanek United prowadził drużynę młodzieżową Athletic.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Paul Scholes Oldham Athletic A.F.C. Trenerzy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.