Matić: Dlatego zdecydowałem się przenieść do United

rok temu Matić: Dlatego zdecydowałem się przenieść do United
fot. Manchester United

Nemanja Matić wyjaśnia, że José Mourinho odegrał bardzo istotną rolę przy wyborze nowego klubu przez zawodnika.

Serb przeniósł się tego lata z Chelsea do Manchesteru United i niewątpliwie sporą zasługę przy tym miał sam Mourinho. Portugalczykowi zależało na wzmocnieniu środka pomocy i postawił sobie za cel sprowadzenie 29-latka, z którym miał możliwość pracować już na Stamford Bridge. W ostatnim wywiadzie zawodnik wypowiedział się na temat menedżera i nie ma wątpliwości, że jest on najlepszym szkoleniowcem w jego dotychczasowej karierze.

- Mourinho jest marką samą w sobie, to najlepszy trener, z jakim pracowałem. Ale czasem nie jest łatwo z nim współpracować, ponieważ on ciągle wymaga czegoś więcej - stwierdził Matić.

- Nawet jeśli zagrasz najlepszy mecz w swojej karierze, on twierdzi, że możesz zagrać jeszcze lepiej w kolejnym spotkaniu. Świetnie dogadywałem się z nim już w Chelsea i fakt, iż jest w Manchesterze United był dla mnie decydującym czynnikiem przy wyborze nowego klubu. Prywatnie jest zupełnie inny od tego jak przedstawia go opinia publiczna. On ma w sobie wszystkie cnoty ludzkie. Nie jest oziębły czy zarozumiały, jak prezentują go media.

„Czerwone Diabły” w świetnym stylu rozpoczęły sezon i po ośmiu ligowych meczach nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

- Mourinho stworzył fantastyczną grupę piłkarzy z wielkim potencjałem, mamy wszystko, by osiągać wielkie rezultaty. Nie chcę mówić o celach klubu, ale jeśli rozmawiamy o Manchesterze United, to są one chyba oczywiste. Moja gra tutaj to szczyt mojej kariery, podsumowanie wszystkiego co osiągnąłem.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Nemanja Matic José Mourinho Trenerzy Manchester United FC Portugalia Serbia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.