Media: „Plan B” United w sprawie Herrery

rok temu Media: „Plan B” United w sprawie Herrery

Niezależnie od postępów negocjacji, Ander Herrera ma pozostać w Manchesterze United.

Kontrakt Hiszpana wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, a przeciągające się negocjacje przysparzają na Old Trafford wiele nerwów. Rozmowy w sprawie przedłużenia współpracy trwają już od listopada ubiegłego roku i mimo iż od tamtego momentu upłynął już niemal rok, nadal nie znaleziono wyjścia z impasu. Co jednak ciekawe, obie strony są zdeterminowane, by kontynuować wspólną przygodę.

Zawodnik dobrze czuje się w Manchesterze, a klub jest zadowolony z jego postawy, ale negocjacje nie przynoszą pożądanych efektów. United grozi wizja utraty pomocnika za darmo, ale wygląda na to, że jednak do tego nie dojdzie. „Daily Mail” przypomina, że w obecnym kontrakcie piłkarza znajduje się klauzula, po której aktywowaniu umowa automatycznie przedłuża się o kolejny rok. „Czerwone Diabły” planują skorzystać z tej możliwości, jeśli coś pójdzie nie po ich myśli.

Przedstawiciele 28-latka pozostają spokojni i są przekonani, że porozumienie zostanie osiągnięte do końca aktualnego kontraktu. Triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Europy chcą być jednak zabezpieczeni na każdą ewentualność, dlatego jeśli do końca roku wychowanek Realu Saragossa nie podpisze nowej umowy, obecna zostanie przedłużona automatycznie.

Nie byłaby to pierwsza taka sytuacja w obozie United. Niedawno w podobny sposób rozwiązano sprawę kończącej się umowy z Marouane'em Fellainim.

Choć w poprzedniej kampanii Herrera był wyróżniającą się postacią w zespole „Czerwonych Diabłów”, po przyjściu Nemanji Maticia jego rola w drużynie została nieco ograniczona. Początek sezonu był dość trudny dla Hiszpana, który dopiero we wrześniu po raz pierwszy wyszedł w pierwszym składzie na mecz ligowy. Dopiero kiedy kontuzji doznał Paul Pogba, 28-latek zaczął występować bardziej regularnie.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Ander Herrera Agüera Manchester United FC Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.