Najlepszy piłkarz 2017 roku. Jak głosowały gwiazdy?

rok temu Najlepszy piłkarz 2017 roku. Jak głosowały gwiazdy?

Wczoraj odbyła się gala FIFA, na której ujawniano między innymi, kto został wybrany do najlepszej drużyny roku.

Najlepsi piłkarze na swoich pozycjach wybierani są nie tylko na podstawie osiągnięć sportowych, ale również poprzez głosy dziennikarzy, selekcjonerów i kapitanów reprezentacji, a także przez kibiców. Jak co roku nie zabrakło emocji - najlepszym zawodnikiem globu wybrany został Cristiano Ronaldo, najlepszym golkiperem 39-letni Gianluigi Buffon, a niemało dyskusji wzbudziło pojawienie się w najlepszej XI Andrésa Iniesty, który odgrywa coraz mniejszą rolę w Barcelonie.

Portugalczyk zdecydowanie pokonał konkurentów w walce o tytuł najlepszego gracza, otrzymując łącznie 43,16 procent głosów. Drugi w kolejności Lionel Messi zgarnął 19,25 procent, a trzeci Neymar 6,97 procent. O podium otarł się również Gianluigi Buffon, który dostał 6,82 procent głosów. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Sergio Ramos (3,34 procent), Luka Modrić (3,33), Toni Kroos (2,7), Marcelo (2,09), N’Golo Kanté (1,35) i Luis Suárez (1,19).

Próg jednego punktu procentowego przekroczyli jeszcze Aubameyang (1,1), Dybala (1,07) oraz Hazard (1,03). Robert Lewandowski znalazł się dopiero na 16. miejscu z dorobkiem 0,77 procentu.

Zwycięzca, Cristiano Ronaldo, wykazał się lojalnością wobec swoich kolegów z drużyny i oddał swoje trzy głosy na: w pierwszej kolejności Lukę Modricia, a następnie na Sergio Ramosa i Marcelo. Podobnie uczynił Messi - pierwszy głos oddał na Luisa Suáreza, kolejny na Andrésa Iniestę i ostatni na Neymara, byłego kolegę z drużyny, który tego lata przeniósł się do PSG.

Lewandowski został uznany za najlepszego piłkarza na świecie jedynie przez dwóch szkoleniowców. Na pierwszym miejscu swoich list umieścili go Adam Nawałka (na drugim miejscu Cristiano Ronaldo, następnie Gianluigi Buffon) oraz selekcjoner reprezentacji Belize - Ryszard Orłowski. Na drugim miejscu Polaka widzieli selekcjonerzy Malty i Rumunii, a na trzecim: Kolumbii, Nowej Kaledonii i Ugandy. Na napastnika Bayernu głosowali także dziennikarze z Niemiec, Guamu oraz Turks i Caicos (trzecie miejsce), a także Irlandii (miejsce drugie). Wśród piłkarzy „Lewy” mógł liczyć wyłącznie na wsparcie kolegów z zespołu, Manuela Neuera (drugie miejsce) i Jamesa Rodrígueza (trzecie).

Jako kapitan reprezentacji Polski, Lewandowski również wsparł swoich dobrych znajomych z Allianz Arena. Jego głosy otrzymali kolejno Manuel Neuer i Arturo Vidal, a listę uzupełnił na trzecim miejscu Cristiano Ronaldo. Na rewanż ze strony napastnika nie mógł liczyć Nawałka, który nie znalazł się na liście wybranych przez snajpera trenerów. Głosy byłego gracza Lecha Poznań przypadły Carlo Ancelottiemu, Zinedine'owi Zidane'owi oraz Joachimowi Löwowi.

Warto dodać, że najlepszym trenerem męskiej drużyny został Zinedine Zidane, z kolei kobiecej - Sarina Wiegman, selekcjonerka kadry Holandii. Holendrzy mogą cieszyć się podwójnie, ponieważ najlepszą piłkarką została uznana Lieke Martens. Nagroda Puskása za najlepszego gola roku trafiła w ręce Oliviera Girouda, nagrodę kibiców otrzymali sympatycy Celticu, a nagrodę Fair Play przyznano Francisowi Kone.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Robert Lewandowski Adam Nawałka Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Lionel Andrés Messi Neymar Zinedine Zidane FIFA Player of the Year 2017
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.