„Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócę do Legii”

rok temu
„Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócę do Legii”
fot. FotoPyk

Ondrej Duda opowiedział w rozmowie ze Sport.pl o swoim pobycie w Herthcie oraz wrócił wspomnieniami do gry w Legii Warszawa.

Słowak reprezentował barwy mistrza Polski od początku 2014 do 2016 roku, rozgrywając w tym czasie 101 oficjalnych spotkań. Kilkanaście miesięcy temu Hertha zapłaciła za niego warszawiakom ponad cztery miliony euro. Jego początki w niemieckim klubie nie były jednak najlepsze. 22-latek musiał przejść operację, w czasie której wycięto mu kość uciskającą więzadło. Po dojściu do pełni sił po tym zabiegu, zawodnik łapał jeszcze kilka innych kontuzji.


Ten sezon jest dla niego jednak o wiele bardziej udany. Słowak rozegrał w nim już sześć spotkań w Bundeslidze. Na początku października strzelił też swojego pierwszego ligowego gola, trafiając do siatki w spotkaniu z Bayernem (2:2).


- Trzy pierwsze mecze pauzowałem, ale cierpliwie czekałem na swoją szansę. Teraz jestem zadowolony, że gram regularnie. Celujemy w top 10, czeka nas dużo pracy, bo trudno jest grać na wszystkich frontach.

- Jak oceniam swoją sytuację w klubie? Bardzo pozytywnie. Gram, mam dobre relacje z trenerem. Ten sezon mógłby zacząć się lepiej dla klubu, ale to dopiero początek. (…) W poprzednim sezonie nie skupiałem się na nauce języka, bo priorytetem było zdrowie i powrót na boisko. Teraz gram, chodzę na lekcje niemieckiego i dogaduję się bez problemów - przyznał Duda, który odpowiedział również na pytanie dotyczące tego, co najlepiej wspomina z pobytu w Legii:

- Atmosferę. Nie tylko tę, którą tworzyli kibice na stadionie, ale też atmosferę samego miasta. Poznałem wielu nowych ludzi, nawiązałem przyjaźnie. To był dobry okres. Zdobyłem mistrzostwa, byłem szczęśliwy, że mogłem brać w tym udział. Legia to klub, który mnie przygotował i wysłał do poważnej piłki. Jestem mu za to wdzięczny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś może tu wrócę. 

Cała rozmowa TUTAJ.ŹRÓDŁO
Sport.pl
TAGI: Polska Niemcy Słowacja Ondrej Duda Legia Warszawa Hertha BSC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.