Vrsaljko na celowniku Napoli

rok temu Vrsaljko na celowniku Napoli

Napoli zamierza już w styczniu sprowadzić Šime Vrsaljko.

Władze „Partenopeich” stanęli przed trudnym zadaniem zastąpienia Faouziego Ghoulama. Algierczyk rozgrywał do tej pory bardzo dobry sezon i był podstawową postacią świetnie radzącej sobie drużyny. W ostatnim meczu z Manchesterem City musiał jednak przedwcześnie opuścić boisko, ponieważ zerwaniu uległy więzadła krzyżowe przednie w jego prawym kolanie.

Tak poważna kontuzja oznacza, że piłkarza czeka kilka miesięcy przerwy w grze. „Corriere dello Sport” informuje, że neapolitańczycy już rozpoczęli poszukiwania alternatywy dla swojej gwiazdy i według dziennika priorytetem będzie Vrsaljko. Obrońca Atlético Madryt zazwyczaj występuje co prawda z prawej strony boiska, ale jest wszechstronny i z powodzeniem radzi sobie również na lewej obronie.

Wykupienie Chorwata nie powinno należeć do zadań szczególnie trudnych. Defensor w zeszłym sezonie doznał podobnej kontuzji co Ghoulam, przez co przez kilka miesięcy pozostawał poza grą. W obecnym sezonie ma problemy z wywalczeniem możliwości na regularne występy, dlatego też może zechcieć powrócić do Włoch, gdzie z powodzeniem reprezentował już barwy Genoi oraz Sassuolo.

Atlético może wyrazić zgodę na transfer, ale Napoli jest przygotowane na każdą ewentualność. Włoski dziennik dodaje, że „Vesuviani” opracowali już swego rodzaju „plan B”. Jest nim sprowadzenie grającego w Benfice Alejandro Grimaldo.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Šime Vrsaljko Alejandro Grimaldo García Faouzi Ghoulam SSC Napoli Atlético Madryt Benfica Lizbona Chorwacja Portugalia Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.