Media: Wiadomo, co kibice Olympique Marsylia krzyczeli do Evry

rok temu Media: Wiadomo, co kibice Olympique Marsylia krzyczeli do Evry

Francuskie media wciąż żyją sprawą Patrice'a Evry, który przed niedawnym meczem fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Olympique Marsylia a Vitórią Guimarães kopnął w głowę kibica swojej drużyny.

W piątek do całego zamieszania odniosły się władze OM. Klub z Marsylii postanowił zawiesić doświadczonego zawodnika ze skutkiem natychmiastowym. Na tym pewnie się nie skończy, ponieważ Evrę czekają kolejne rozmowy, na których poruszony zostanie temat dodatkowych sankcji.


Zdaniem dziennikarzy znad Sekwany, niecodzienne zachowanie Evry nie było efektem rasistowskich zaczepek ze strony fanów, jak na początku niektórzy sądzili. Kibicom chodziło bardziej o samą słabą formę 36-latka w ostatnim czasie.


Evra miał usłyszeć od kibiców m.in., by „wypie****** z klubu” oraz „robił dalej swoje filmiki, ale dał sobie spokój z grą w piłkę”. Odnosi się to oczywiście do aktywności Francuza w mediach społecznościowych, w których regularnie zamieszcza zabawne nagrania.


Na łamach RMC Sport o całym zamieszaniu opowiedział kibic OM, niejaki William, który był wtedy na trybunach. Jak zdradził, fani faktycznie zaczepiali Evrę, co było efektem jego słabej dyspozycji. W pewnym momencie Francuz miał kopnąć jednego z kibiców piłką, za co nie przeprosił. Do tego sam zaczął odpowiadać kibicom wyzwiskami.

Jak mówi kibic: - Zachowania fanów nie można usprawiedliwiać, ale tego, co zrobił Evra, tym bardziej.ŹRÓDŁO
BBC I L'Equipe I RMC Sport
TAGI: Patrice Evra Francja Olympique Marsylia Liga Europy Europejskie puchary
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.