Nie tylko PSG. Zaakceptowana letnia oferta za Mbappé!

rok temu
Nie tylko PSG. Zaakceptowana letnia oferta za Mbappé!

Kylian Mbappé był poprzedniego lata jedną nogą w Barcelonie. Zainteresowany był również Real Madryt.

Paris Saint-Germain poprzedniego lata utarło nosa Barcelonie, nie tylko sprowadzając do stolicy Francji Neymara, ale również pokonując Katalończyków w walce o podpis Kyliana Mbappé. Wicemistrzowie Hiszpanii osiągnęli już porozumienie w sprawie transferu osiemnastolatka, kiedy to do akcji wkroczyli ponownie wicemistrzowie Francji.

Jak poinformowało „L’Equipe”, Barcelona zaproponowała mistrzom Francji za młodego napastnika bardzo dużą kwotę pieniężną, która jednak nie została ujawniona, oraz Ardę Turana. Oferta musiała być satysfakcjonująca dla AS Monaco, bo została zaakceptowana. Do finalizacji brakowało jedynie ustalenia warunków kontraktu z przedstawicielami piłkarza, gdy do akcji włączyło się PSG.

Wicemistrzowie Francji już wcześniej starali się o transfer Mbappé, jednak mieli z niego zrezygnować ze względu na ograniczenia finansowe związane z Financial Fair Play. Kiedy jednak Paris Saint-Germain dowiedziało się o negocjacjach na linii Monako-Barcelona, powróciło z nową ofertą. By przeprowadzić transakcję, przedstawili propozycję wypożyczenia z przymusem transferu definitywnego w przyszłym roku za 180 milionów euro. AS Monaco to w zupełności wystarczyło, by odrzucić propozycję „Dumy Katalonii”.

W tej samej publikacji przedstawiona została informacja o zainteresowaniu Realu Madryt. „Królewscy” zrezygnowali jednak ze złożenia oferty, gdy dowiedzieli się o sumie pieniędzy potrzebnej do przeprowadzenia transferu.

Osiemnastolatek rozegrał w obecnym sezonie czternaście spotkań w barwach Paris Saint-Germain, strzelając sześć bramek i notując identyczną liczbę asyst.


ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Kylian Mbappé Lottin Francja Paris Saint-Germain FC Real Madryt CF FC Barcelona Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.