Nowy kandydat na zastępcę Milika

rok temu Nowy kandydat na zastępcę Milika

Sztab szkoleniowy Napoli nie ustaje w poszukiwaniach odpowiedniego zastępcy kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Napastnik reprezentacji Polski, który doznał we wrześniu poważnej kontuzji kolana, wróci do gry dopiero za kilka miesięcy, przez co Maurizio Sarri zmuszony jest znaleźć alternatywę dla kurującego się wychowanka Rozwoju Katowice. Według informacji Calciomercato jednym z potencjalnych kandydatów stał się irański napastnik, Alireza Jahanbaksh.

24-latek od czterech lat z powodzeniem występuje na boiskach Eredivisie. Pierwszym przystankiem Irańczyka na holenderskiej ziemi było NEC Nijmegen, zaś od dwóch sezonów przywdziewa on barwy znacznie silniejszego AZ Alkmaar.

Występując na AFAS Stadion Jahanbaksh dał się poznać jako niezwykle silny i przede wszystkim szybki zawodnik mogący występować zarówno w ataku jak i na skrzydle. Pomimo stosunkowo niewielkiego wzrostu jednym z atutów Irańczyka jest także doskonała gra głową. W bieżącym sezonie przewodzi on klasyfikacji asystentów ligi holenderskiej, a także może pochwalić się trzema zdobytymi golami.

Według dyrektora sportowego Napoli, Cristiano Giuntoliego, kupno 24-letniego zawodnika zwiększyłoby rywalizację nie tylko w linii ataku, ale i na skrzydłach, gdzie José Callejón i Lorenzo Insigne nie mają na chwilę obecną zbyt dużej konkurencji. Jego kontrakt z AZ Alkmaar obowiązuje do 2020 roku dlatego sprowadzenie go na Stadio San Paolo wiązałoby się z wydatkiem rzędu co najmniej dziesięciu milionów euro.

Przybycie Jahanbaksha do Neapolu byłoby także świetnym ruchem na rynku marketingowym. Zawodnik ten jest bowiem jedną z największych gwiazd reprezentacji Iranu, z którą awansował niedawno na Mistrzostwa Świata. Pojawienie się Irańczyka u podnóży Wezuwiusza najprawdopodobniej poskutkowałoby zwiększonym zainteresowaniem wynikami Napoli ze strony obywateli Iranu.ŹRÓDŁO
Calciomercato
TAGI: Alireza Jahanbakhsh Iran AZ Alkmaar Holandia SSC Napoli Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.