Kontuzja niestraszna. Ghoulam podpisze!

rok temu Kontuzja niestraszna. Ghoulam podpisze!

Włoscy dziennikarze informują, że Faouzi Ghoulam jest o krok od podpisania nowego kontraktu.

Reprezentant Algierii rozgrywał do tej pory bardzo udany sezon. Od początku rozgrywek był czołową postacią drużyny i nie opuścił ani jednego spotkania aż do feralnego meczu Ligi Mistrzów. W starciu z Manchesterem City doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że dla Napoli nie jest to większy problem i negocjacje w sprawie przedłużenia umowy trwają w najlepsze.

Obecny kontrakt lewego obrońcy wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Rozmowy trwały na długo przed kontuzją, ale kiedy okazało się, że zerwaniu uległy więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie piłkarza, stanęły one pod dużym znakiem zapytania. „Sportitalia” informuje jednak, że mimo przeciwności strony osiągnęły już porozumienie.

Ghoulam ma podpisać kontrakt, który zagwarantuje mu zarobki w wysokości czterech milionów euro rocznie. Jest to znaczna podwyżka, bowiem teraz inkasował za sezon gry 800 tysięcy. Co istotne, w umowie znajdzie się również klauzula wykupu. Napoli nie zamierza przeszkadzać zawodnikowi, kiedy pojawi się kusząca oferta, ale też nie pozwoli na to, by odszedł za bezcen. Potencjalni chętni będą mogli wykupić gracza za 40-45 milionów euro.

Zapis o możliwości wykupu defensora jest dostępny jedynie dla klubów zagranicznych, co praktycznie wyklucza z walki o jego usługi Juventus, który wykazywał zainteresowanie zawodnikiem. Kluby nigdy nie utrzymywały dobrych stosunków, a te jeszcze bardziej pogorszyły się, kiedy mistrzowie Włoch aktywowali klauzulę wykupu Gonzalo Higuaína (90 milionów euro). Od tamtej pory Napoli wyklucza włoskie ekipy z możliwości wykupienia swoich graczy bez negocjacji.

Przypomnijmy, że Ghoulam jeszcze do niedawna był na celowniku Manchesteru City. Pep Guardiola widział w Algierczyku idealnego następcę Benjamina Mendy'ego, który doznał poważnej kontuzji. Podobny uraz 26-latka przekreślił szanse na transfer, ale niewykluczone, że „The Citizens” jeszcze kiedyś zgłoszą się po niego. Zawodnik „Partenopeich” uchodzi bowiem za jednego z najlepszych na swojej pozycji.ŹRÓDŁO
Sportitalia
TAGI: Faouzi Ghoulam SSC Napoli Algieria Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.