OFICJALNIE: Były trener Lyonu znalazł nową pracę

rok temu OFICJALNIE: Były trener Lyonu znalazł nową pracę
fot. Montreal Impact

Rémi Garde po dwudziestomiesięcznej przerwie powraca na ławkę szkoleniową. Francuski menadżer swą karierę kontynuował będzie za oceanem.

51-latek został właśnie zaprezentowany jako nowy opiekun występującego w MLS Montreal Impact. Właściciel drużyny, znany z ligi włoskiej, gdzie pod jego wodzą znajduje się Bologna, Joey Saputo, postanowił przewietrzyć szatnię na skutek rozczarowującego sezonu w wykonaniu swych podopiecznych. Klub z Montrealu, który w minionym sezonie otarł się o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, w bieżącej kampanii zajął dopiero dziewiąte miejsce w konferencji wschodniej przez co nie zdołał awansować do fazy play-off.

Powyższa sytuacja poskutkowała zakończeniem współpracy z Mauro Biello, który za wyniki zespołu z Quebecu odpowiadał od 2015 roku. Następcą byłego reprezentanta Kanady został w tej sytuacji mianowany wspomniany Garde.

- Wierzymy że wspaniałe doświadczenie Rémiego, jego wizja gry, wiedza na temat piłki oraz zdolności do pracy z młodzieżą sprawią, iż nasz klub wskoczy niebawem na wyższy poziom – Powiedział Saputo w trakcie oficjalnej prezentacji nowego szkoleniowca.

Dotychczasowa kariera szkoleniowa byłego zawodnika Arsenalu i reprezentacji Francji nie była usłana różami. Garde przez trzy sezony odpowiadał za wyniki Olympique Lyon, gdzie jako piłkarz występował przez wiele lat, jednak jego przygoda z zespołem siedmiokrotnych mistrzów Francji nie obfitowała w pasmo sukcesów.

 Równie nieudolnie zakończył się jego epizod z Premier League, gdzie przez krótki czas prowadził Aston Villę. W trakcie pięciomiesięcznego pobytu w Birmingham, Francuz notował kiepskie wyniki, które poskutkowały nadzwyczaj szybką degradacją The Villans do Championship, a w konsekwencji także zwolnieniem ze stanowiska. Garde nie zaskarbił sobie także sympatii zawodników Aston Villi, którym narzucił wyjątkową dyscyplinę obejmującą m.in. brak przerwy świątecznej w ramach kary za kiepskie rezultaty.

Garde z nowym pracodawcą związał się trzyletnim kontraktem. W nowym miejscu pracy jednymi z najbardziej znanych podopiecznych Francuza będą znani z ligi włoskiej Marco Donadel i Blerim Džemaili, reprezentant Belgii Laurent Ciman, a także będący jedną z największych gwiazd ligi amerykańskiej Ignacio Piatti.ŹRÓDŁO
Montreal Impact
TAGI: Rémi Garde Francja Montreal Impact Kanada Oficjalnie Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.