Zaskakujący transfer Umtitiego? Przy obecnej klauzuli wszystko możliwe!

rok temu Zaskakujący transfer Umtitiego? Przy obecnej klauzuli wszystko możliwe!
fot. FotoPyk

José Mourinho jest zainteresowany sprowadzeniem Samuela Umtitiego.

„Czerwone Diabły” wzmocniły swoją defensywę tego lata, sprowadzając z Benfiki Victora Lindelöfa. Transfer wart ponad 35 milionów euro był efektem wielu miesięcy starań i trudnych negocjacji, które kilkukrotnie były przerywane. Kiedy ekipie z Old Trafford udało się w końcu dopiąć swego, okazało się, że zawodnik nie do końca spełnia pokładane w nim oczekiwania. Do tej pory sporadycznie wychodził na boisko i wciąż czeka na swój debiut w pierwszym składzie w meczu Premier League.

Choć na razie United może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze angielskiej, menedżer Mourinho zakłada, że obecna obsada obrony może nie wystarczyć, by do końca sezonu walczyć na wszystkich frontach. Dlatego też rozważa sprowadzenie już w styczniu Samuela Umtitiego.

Francuz trafił do Barcelony w zeszłym roku za kwotę 21 milionów funtów. Regularnie występuje w pierwszym składzie wicemistrzów Hiszpanii i „Barça” z pewnością nie będzie chętna na jego sprzedaż. Działacze z Camp Nou mogą mieć jednak niewiele do powiedzenia, jeśli klub z Manchesteru zdecyduje się aktywować klauzulę odejścia w wysokości 60 milionów euro i przekona do przeprowadzki samego zawodnika.

„Daily Mail” informuje, że Mourinho analizuje obecnie sytuację. Najprawdopodobniej będzie chciał wynegocjować korzystniejsze warunki, ale jeśli ta sztuka się nie powiedzie, nie powinien mieć większych problemów, by aktywować klauzulę. Portugalczyk uważa, iż taka kwota nie jest specjalnie wygórowana za tego klasy zawodnika.

23-letni Umtiti jest związany z Barceloną do 30 czerwca 2021 roku. Trafił do niej latem 2016 roku z Lyonu za 25 milionów euro. ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Samuel Umtiti Manchester United FC FC Barcelona Francja Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.