OFICJALNIE: Rogério Ceni trenerem Fortalezy

rok temu OFICJALNIE: Rogério Ceni trenerem Fortalezy
fot. AFP

Fortaleza Esporte Clube poinformowała, że Rogério Ceni obejmie pieczę nad jej drużyną.

Klub wydał na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym informuje, że legenda São Paulo podejmie nowe wyzwanie w roli trenera. Z krótkiego komunikatu możemy się dowiedzieć, że emerytowany bramkarz podpisał umowę, która będzie obowiązywać do końca przyszłego roku. W sztabie Ceniego znaleźli się również Charles Hembert, Nelson Simões, a także Danilo Augusto.

Dla 44-latka będzie to już drugie podejście do roli trenera, ale Brazylijczyk z pewnością liczy na to, że tym razem poradzi sobie znacznie lepiej. Pod koniec zeszłego roku objął drużynę São Paulo. Za jego kadencji do zespołu wprowadzonych zostało wielu młodych zawodników, którzy wychowywali się w klubowej szkółce. Mimo to „Tricolor” nie radzili sobie najlepiej i odpadali z kolejnych rozgrywek. Kiepska była również sytuacja w lidze. „Soberano” zajmowali miejsce w strefie spadkowej i na początku lipca zdecydowano o zwolnieniu Ceniego.

Teraz byłego reprezentanta Brazylii czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Fortaleza w zakończonym sezonie występowała w grupie A brazylijskiej Série C, czyli na trzecim poziomie rozgrywek. Zajęła w niej trzecie miejsce, co dało miejsce w play-offach. W nich przegrała dopiero w finale po dwumeczu z Centro Sportivo Alagoano. Mimo to przyszły sezon spędzi na zapleczu Série A.

Rogério Ceni znany jest przede wszystkim ze swojej niezwykłej jak na bramkarza bramkostrzelności, a także lojalności wobec São Paulo. To właśnie w tym klubie golkiper spędził całą swoją piłkarską karierę. Seniorką drużynę reprezentował w latach 1993-2015, a w tym czasie wystąpił w 1197 oficjalnych spotkaniach. Zdobył w nich 129 goli.ŹRÓDŁO
Fortaleza
TAGI: Oficjalnie Rogério Mücke Ceni Fortaleza Esporte Clube Trenerzy Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.