OFICJALNIE: Nowy trener drużyny z Bundesligi

rok temu OFICJALNIE: Nowy trener drużyny z Bundesligi

Werder Brema postanowił powierzyć obowiązki trenera Florianowi Kohfeldtowi.

Dyrektor sportowy Werderu Brema zdecydował się na powierzenie obowiązków pierwszego szkoleniowca trenerowi, który zajmował się dotychczas zespołem rezerw. Można uznać to już za małą tradycję niemieckiej drużyny, która właśnie z drugiego zespołu pozyskiwała także dwóch ostatnich trenerów – Wiktora Skrypnika i Alexandra Nouriego.

W mediach padały informacje o głośnych nazwiskach łączonych z bremeńskim klubem, wśród których byli Thomas Tuchel i Lucien Favre. Baumann przyznał w prasie, że faktycznie miał możliwość zakontraktowania bardziej renomowanych nazwisk, ale swoją chwilową pracą z zespołem Kohfeldt potwierdził, że powinien otrzymać szansę.

- Jesteśmy przekonani, że Florian powinien kontynuować swoją pracę przynajmniej do przerwy zimowej. Zasługuje na tę szansę, bo w ciągu ostatnich kilku dni zauważyliśmy w jego pracy wszystkie pozytywne aspekty, jakich poszukujemy – przyznał Baumann.

Florian Kohfeldt, który współpracuje z pierwszym zespołem od 31 października, jest niezwykle zadowolony z tej nominacji: „Pomimo trudnej sytuacji, jest to świetna okazja do wykazania się dla mnie i każdego zawodnika. Werder Brema posiada lepszą drużynę od tego, co pokazuje na boisku i to musi ulec zmianie. Cieszę się z okazanego zaufania”. Dotychczas 35-latek poprowadził „Die Grün-Weißen” w jednym spotkaniu, przegrywając 1-2 z Eintrachtem Frankfurt.

Przypomnijmy, że Werder Brema w obecnym sezonie nie odniósł żadnego zwycięstwa w Bundeslidze, co bardzo zaskoczyło obserwatorów ze względu na dyspozycję drużyny w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. W tej chwili zespół z Weserstadion plasuje się z dorobkiem pięciu punktów na siedemnastej pozycji w lidze. Tyle samo traci do, będącego pierwszym klubem na bezpiecznej pozycji i przy okazji odwiecznego rywala, Hamburgera SV. 


ŹRÓDŁO
Werder Brema
TAGI: Oficjalnie Niemcy Trenerzy Florian Kohfeldt Werder Brema
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.