Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem

rok temu
Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Meksykiem
fot. FotoPyk

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem. „Przegląd Sportowy” podał skład, w jakim zespół Adama Nawałki prawdopodobnie wyjdzie dzisiaj na murawę.

Już wcześniej było wiadomo, że Nawałka zdecyduje się na kilka zmian w porównaniu ze składem, jaki desygnował do gry na piątkowy mecz z Urugwajem (0:0). Jeśli chodzi o samo ustawienie, dzisiaj Polacy powinni rozpocząć spotkanie w systemie 1-3-4-3.


Mecz z Urugwajem w bramce zaczął Artur Boruc, dla którego było to pożegnanie z kadrą. Dzisiaj między słupkami wystąpi Wojciech Szczęsny. W obronie w miejsce Kamila Glika, który dostał od Nawałki wolne, zobaczymy z kolei prawdopodobnie Artura Jędrzejczyka. Piłkarz Legii Warszawa ma stworzyć defensywne trio z Thiago Cionkiem i Jarosławem Jachem.


Im dalej, tym jeszcze więcej zmian. Według „PS” w środku pola zobaczymy Karola Linettego oraz Krzysztofa Mączyńskiego, a po bokach Tomasza Kędziorę i Rafała Kurzawę. Dla zawodnika Górnika Zabrze będzie to debiut w dorosłej kadrze.

Tercet ofensywny mają z kolei stworzyć Piotr Zieliński, Maciej Makuszewski i Mariusz Stępiński. Jeśli przewidywania „PS” się sprawdzą, dla Stępińskiego będzie to pierwszy mecz w kadrze w wyjściowym składzie.

Skład na Meksyk wg „Przeglądu Sportowego”:

Szczęsny - Jędrzejczyk, Cionek, Jach - Kędziora, Mączyński, Linetty, Kurzawa - Zieliński, Makuszewski, Stępiński. ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Meksyk Reprezentacja Polski MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.