Skandal w trakcie spotkania Chin U-20 w lidze niemieckiej!

rok temu Skandal w trakcie spotkania Chin U-20 w lidze niemieckiej!
fot. Twitter

Pierwsze spotkanie reprezentacji Chin do lat 20 w czwartej lidze niemieckiej zostało przerwane ze względu na wywieszenie przez kibiców flagi Tybetu.

Gdy ogłoszono, że reprezentacja Chin do lat 20 będzie rywalizować z czwartoligowymi niemieckimi zespołami, w kraju narastały głosy sprzeciwu. Jednak, zarówno niemiecki związek piłkarski, jak i chiński, nie wycofały się z pomysłu i przybysze w Azji właśnie pierwszy raz zaprezentowali się w rozgrywkach. Jednak wydarzenie to zostało przyćmione przez skandal.

W pierwszej połowie spotkania z TSV Schott Mainz kibice wywiesili na trybunach flagi Tybetu. Reprezentacja Chin zdecydowała się wówczas na opuszczenie boiska, odmawiając dalszej gry w spotkaniu. Po 25 minutach przerwy obserwatorzy spotkania dobrowolnie ściągnęli flagę z trybuny, a zawodnicy powrócili na murawę. Klub z Moguncji wygrał spotkanie 3-0.

Dla reprezentacji Chin do lat 20 występy na niemieckich boiskach są przygotowaniem do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku w Tokio. Na grę z nimi zgodziło się 16 z 19 zespołów ligowych, za co każdy z nich otrzyma od Chińczyków 15 tysięcy euro.

W swojej historii Tybet cieszył się niezależnością jedynie w latach 1912-1950, gdy nikt nie wpływał na jego decyzje, choć niepodległość państwa nie była uznawana na arenie międzynarodowej. W 1950 roku do państwa wkroczyły wojska Chińskiej Republiki Ludowej, które nie zachowywały się agresywnie, co skłoniło przedstawicieli rządu tybetańskiego do negocjacji z Chińczykami. W ich wyniku kraj wcielono w granicę Chińskiej Republiki Ludowej.

Pierwsze lata pod rządami Chińczyków przebiegały spokojnie, aż w 1955 nastroje zaczęły się pogarszać, co doprowadziło w 1959 roku do wybuchu powstania. Po jego upadku klasztory zostały zmuszone do oddania ziemi, a przeciwnicy Chińskiej Republiki Ludowej zamordowani. Od lat sprawa Tybetu wywołuje wiele emocji na całym świecie.


ŹRÓDŁO
Tim Osing
TAGI: Chiny Niemcy TSV Schott Mainz
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.