Benevento pobiło niechlubny rekord Manchesteru United. Miał prawie 90 lat!

rok temu
Benevento pobiło niechlubny rekord Manchesteru United. Miał prawie 90 lat!

Benevento Calcio ustanowiło nowy rekord spotkań bez zdobyczy punktowej w czołowych ligach europejskich.

Drużyna Benevento Calcio nie zaliczyła udanego początku sezonu w Serie A. Beniaminek najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej, który po raz pierwszy w swojej historii występuje na tym poziomie, przegrał w niedzielę trzynaste spotkanie z rzędu. Tym samym zespół jest gorszy od Manchesteru United z sezonu 1930/1931, który nie potrafił zdobyć punktów w pierwszych dwunastu spotkaniach ligi angielskiej.

Dla drużyny z Kampanii mecz, który przesądził o najgorszej serii ułożył się niezwykle pechowo. Do Benevento przyjechało Sassuolo i przez długi czas utrzymywał się remis 1-1 po bramkach Alessandro Matriego i Samuela Armenterosa. Goście zdobyli bramkę dającą zwycięstwo dopiero w 94. minucie starcia, pozbawiając gospodarzy pierwszego punktu w sezonie.

Kibice piłkarscy zaczynają się już zastanawiać, czy Benevento zostanie klubem z najmniejszym dorobkiem punktowym w historii czołowych lig europejskich. Konkurencja jest spora, bo w czołówce jest między innymi Tasmania Berlin, która zakończyła sezon 1965/1966 w Bundeslidze z dorobkiem 10 punktów. We Włoszech rekord dzierży Catania Calcio, która zdobyła tylko 12 oczek w rozgrywkach 1983/1984. Obok tych dwóch zespołów można umieścić Derby County z sezonu 2007/2008 Premier League z 11 punktami i Sporting Gijón, który w rozgrywkach LaLiga 1997/1998 zdobył 13 oczek.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Benevento Calcio Włochy Manchester United FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.