OFICJALNIE: Kary za Legia Warszawa - Górnik Zabrze

rok temu OFICJALNIE: Kary za Legia Warszawa - Górnik Zabrze
fot. Marcin Żelechowski

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa oraz Górnika Zabrze w związku z zachowaniem kibiców obu tych klubów w trakcie meczu 16. kolejki Ekstraklasy.

W trakcie niedawnego hitu było naprawdę gorąco na trybunach. Kibice Legii parokrotnie odpalali środki pirotechniczne, przez co mecz był przerywany. Na dobrą sprawę po jego zakończeniu więcej mówiło się właśnie o zachowaniu kibiców niż wydarzeniach boiskowych (mistrz Polski wygrał 1:0).


„Na klub z Warszawy nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze LOTTO Ekstraklasy (do 30. kolejki włącznie). W zawieszeniu nałożono także karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy LOTTO Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze były na Trybunie Północnej” - czytamy w oficjalnym komunikacie. Jeśli chodzi o Górnik, nałożono z kolei na niego zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższe spotkenie Ekstraklasy.

Jak przyznał przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec: - Kara dla Legii Warszawa za zachowanie kibiców podczas niedzielnego meczu jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, gdyż przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców, były rekordowo długie. Nie ma także absolutnie zgody na wrzucanie jakichkolwiek przedmiotów na boisko.

Dodajmy, że karę otrzymała również Lechia Gdańsk (30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na trzy najbliższe mecze).ŹRÓDŁO
Ekstraklasa SA
TAGI: Oficjalnie Legia Warszawa Górnik Zabrze Lechia Gdańsk Polska Kary Komisja Ligi
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.