Media: Trzej giganci czekają na Courtoisa

rok temu Media: Trzej giganci czekają na Courtoisa
fot. FotoPyk

Jak pisze „Het Laatste Nieuws”, jeśli Thibaut Courtois nie przedłuży w najbliższym czasie kontraktu z Chelsea, może opuścić Stamford Bridge w letnim okienku transferowym.

Obecna umowa Belga z „The Blues” jest ważna do 30 czerwca 2019 roku. Najnowsze doniesienia sugerują, że Courtois, wiążąc się nowym kontraktem z mistrzem Anglii, chciałby zarabiać 205 tysięcy funtów tygodniowo. 25-latek liczy więc na sporą podwyżkę, ponieważ aktualnie inkasuje on około 120 tysięcy.


Obu stronom zależy na dojściu do porozumienia, ale jeśli tak się nie stanie, transfer Belga w letnim okienku będzie bardzo prawdopodobny. Belgijscy dziennikarze sugerują, że jeśli nie dojdzie do parafowania nowej umowy, o podpis bramkarza rywalizować będą głównie trzy kluby - Juventus, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt.


Z tym ostatnim Courtois jest łączony już od kilku lat. Włodarze „Królewskich” chętnie widzieliby w swoich szeregach Belga lub Davida de Geę z Manchesteru United. PSG również od pewnego czasu poszukuje golkipera z najwyższej półki.


Jeśli chodzi o Juventus, „Stara Dama” pozyskała latem Wojciecha Szczęsnego, który docelowo ma zostać następcą Gianluigiego Buffona. Po przenosinach reprezentanta Polski do Turynu pojawiały się już jednak informacje, że na tym może się nie skończyć, jeśli chodzi o bramkowe wzmocnienia turyńczyków w najbliższym czasie.  ŹRÓDŁO
Het Laatste Nieuws
TAGI: Thibaut Courtois Belgia Anglia Chelsea FC Włochy Francja Hiszpania Real Madryt CF Juventus FC Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.