OFICJALNIE: Ekstraklasa na razie bez zmian!

rok temu OFICJALNIE: Ekstraklasa na razie bez zmian!

Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A. ustaliła na poniedziałkowym posiedzeniu, że w sezonie 2018/2019 nie będą dokonywane żadne zmiany regulaminowe.

Brak dokonania jakichkolwiek zmian w systemie rozgrywek oznacza, że w następnym sezonie ponownie zobaczymy szesnaście zespołów, które będą ze sobą rywalizować na tych samych zasadach, co obecnie.

Oznacza to, że po trzydziestu kolejkach liga ponownie zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową, ale już bez dzielenia punktów na pół, co będzie miało już miejsce w trwających rozgrywkach.

Wcześniej spekulowano o możliwość zwiększenia stawki drużyn występujących w Ekstraklasie do osiemnastu i rozgrywania sezonu w klasyczny sposób - mecz i rewanż bez dzielenia tabeli. Ta zmiana okazała się jednak niemożliwa do przeprowadzenia już teraz.

- Decyzja została podyktowana przede wszystkim koniecznością utrzymania stabilności regulaminów i niedokonywania ich zmian w trakcie sezonu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

- Decyzja odnośnie ewentualnych: zmiany liczby zespołów w LOTTO Ekstraklasie oraz zmiany systemu rozgrywek, będzie przedmiotem dyskusji klubów na początku 2018 roku. Wówczas zostanie zarekomendowany Zarządom: Ekstraklasy S.A. oraz PZPN, kształt rozgrywek w formacie, jaki obowiązywać miałby od sezonu 2019/2020 - napisano dalej w opublikowanym raporcie.

Proponowany moment dokonania korekt w regulaminie ligi nie jest przypadkowy, ponieważ od tego okresu będzie obowiązywać już nowa umowa dotycząca praw medialnych do Ekstraklasy.ŹRÓDŁO
Ekstraklasa
TAGI: Oficjalnie Ekstraklasa Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.