Marca: Real planuje zimowe wydatki

rok temu
Marca: Real planuje zimowe wydatki
fot. Real Madryt

Dyrektor generalny Realu Madryt, José Ángel Sánchez, spotkał się w poniedziałek z prezydentem Florentino Pérezem w celu omówienia strategii na zimowe okno transferowe.

„Królewscy” po słabym początku sezonu zdecydowali się, że przed rundą wiosenną niezbędne będzie kilka wzmocnień. W tym celu doszło w poniedziałek do spotkania osób z wysokiego szczebla, które omówiły taktykę i potencjalne ruchy podczas styczniowego okna transferowego.

Spotkanie pomiędzy José Ángelem Sánchezem i Florentino Pérezem trwało przez dwie i pół godziny. Podczas niego działacze skupili się na omówieniu przyczyn słabego początku sezonu 2017/2018. Według nich dwie główne przyczyny, to liczne problemy z kontuzjami i polityka transferowa podczas poprzedniego okna.

Warto zaznaczyć, że Pérez niespecjalnie lubi dokonywanie transferów w środku sezonu. Bardzo często zawodnicy, którzy dołączają do Realu w styczniu okazują się rozczarowaniem, jak miało to miejsce w przypadku Emmanuela Adebayora, Antonio Cassano czy Lucasa Silvy.

Kolejnym powodem, dla którego kluby niechętnie dokonują transferów zimą jest fakt, że w tym okresie zawodnicy są drożsi. Dla Realu głównymi celami transferowymi są bramkarz Kepa Arrizabalaga i napastnik. Na tą pozycję rozważany jest ktoś z dwójki Mauro Icardi i Timo Werner. Hiszpański golkiper zbliża się do końca umowy, więc Athletic ma ostatnią szansę na jego sprzedaż, dlatego cena nie powinna być wygórowana. 

Inaczej sprawa wygląda z Icardim i Wernerem. Pierwszy jest wyceniany na ponad sto milionów euro, a drugi - pomimo potencjalnie niższej wartości - wcale nie musi być oddany za mniej. RB Lipsk jest bardzo bogatym klubem i już dawno jego przedstawiciele zapewniali, że sprzedawanie graczy nie leży w ich interesie.


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Real Madryt CF Hiszpania Mauro Emanuel Icardi Rivero Inter Mediolan Włochy Argentyna Athletic Bilbao Timo Werner Kepa Arrizabalaga Revuelta RB Lipsk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.