Barcelona znalazła nowego środkowego pomocnika? Sprawdzony kierunek!

rok temu
Barcelona znalazła nowego środkowego pomocnika? Sprawdzony kierunek!

Młody Houssem Aouar znalazł się na celowniku Barcelony.

Progres poczyniony przez Samuela Umtitiego rozbudził apetyty na Camp Nou i skauci Barcelony uważnie śledzą teraz francuskie rozgrywki. Zgodnie z informacjami podawanymi przez „L'Equipe”, w oko Katalończykom wpadł były klubowy kolega defensora - Aouar. Pomocnik mimo młodego wieku bardzo dobrze spisuje się w trwających rozgrywkach i odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w zespole.

Wybuch talentu 19-latka nie umknął uwadze innych klubów, w tym właśnie Barcelony. Francuscy dziennikarze informują, że obserwatorzy „Blaugrany” już od kilku tygodni pojawiają się na meczach Lyonu i wyraźnie zintensyfikowali swoje działania. Wicemistrzowie Francji mieli już nawet rozpocząć starania o pozyskanie zawodnika. Władze „Barçy” rozmawiali już z przedstawicielem zawodnika i tworzą grunt pod przyszły transfer.

Na razie rozmowy są jedynie wstępne i Barcelonie nie spieszy się z ich finalizacją. Sprowadzenie gracza już w styczniu i tak mogłoby się okazać trudne, a klub ma inne priorytety na zimowe okno transferowe. W przypadku Aouara w grę wchodzi jednak przeprowadzka po zakończeniu rozgrywek. Wtedy byłby on już ograny w silnej europejskiej lidze.

Aouar urodził się w Lyonie i tam też stawiał pierwsze kroki z piłką. Jest wychowankiem akademii Olympique'u, a w obecnym sezonie został na dobre włączony do pierwszej drużyny, choć już w poprzedniej kampanii sporadycznie pojawiał się na boisku. Powoli zdobywał zaufanie trenera i od połowy października jest regularnie wystawiany do gry. Młodzieżowy reprezentant Francji wystąpił już łącznie w 20 meczach Lyonu, w których zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Houssem Aouar FC Barcelona Olympique Lyon Francja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.