Szkocja: Trzech zawodników może opuścić Rangersów

rok temu Szkocja: Trzech zawodników może opuścić Rangersów
fot. Alex Chapman | Wikipedia

Zdaniem szkockich mediów trójka zawodników tamtejszego Rangers FC może niebawem zakończyć swą przygodę na Ibrox Park.

Tymczasowy menadżer wielokrotnych mistrzów Szkocji, Graeme Murty, potwierdził, iż dyrektor sportowy klubu, Mark Allen, chce już w styczniu pozbyć się konkretnych zawodników.

Listę tę otwiera najbardziej znany zawodnik zespołu, Bruno Alves, który jest niezadowolony z braku regularnych występów. 36-letni Portugalczyk marzy o otrzymaniu większej liczby szans na grę zważywszy na nadchodzące Mistrzostwa Świata, na których prawdopodobnie weźmie udział wraz ze swą reprezentacją narodową. 

Doświadczony defensor w ostatnich tygodniach nie należy do ulubieńców kibiców z uwagi na pogłoski, wedle których miał kontaktować się z przedstawicielami Celticu. Wszystko wskazuje jednak na to, iż wychowanek FC Porto swą karierę kontynuował będzie w jednym z krajów znad Zatoki Perskiej.

Bliski opuszczenia Szkocji jest także meksykański duet, który tworzą Carlos Peña i Eduardo Herrera.

Pierwszy z nich może pochwalić się dość przyzwoitymi statystykami. Z racji na swą nadwagę nie jest on jednak w stanie rozegrać meczu w pełnym wymiarze czasowym w tak wymagających rozgrywkach ligowych, jak Scottish Premiership. 

Herrera z kolei sprowadzony został z misją strzelania goli, jednakże jak dotąd dziewięciokrotny reprezentant Meksyku zaledwie raz wpisał się na listę strzelców (sierpniowe starcie z Ross County).

Zawodnicy z Ameryki Północnej do Szkocji sprowadzeni zostali latem przez byłego opiekuna „The Gers”, Pedro Caixinhę. Niewykluczone, iż los ponownie skrzyżuje ich drogi z 47-letnim szkoleniowcem, bowiem meksykańskie media informują, że pragnie on pozyskać ich do prowadzonego przez siebie od niedawna Cruz Azul.

Rangersi zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli ligi szkockiej, tracąc pięć punktów do liderującego Celticu.


ŹRÓDŁO
The Scotsman
TAGI: Bruno Eduardo Regufe Alves Portugalia Carlos Peña Eduardo Herrera Meksyk Rangers FC Szkocja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.